Život Radovana Krejčíře je v ohrožení, varuje jeho právník

Autor: shp - 
8. 4. 2016
12:59

Radovan Krejčíř je možná v nejpřísněji střežené jihoafrické věznici, ale přesto je v ní jeho život ohrožen. To tvrdí jeho právník Cliff Alexander. Podle něj se uprchlého českého podnikatele pokusí někdo zabít. Krejčíř je obviněný mimo jiné z plánovaní vraždy a organizovaného zločinu.

Alexander říká, že varoval vězeňskou správu o možném útoku na Krejčíře. „Napsal jsem jejímu nadřízenému naše obavy, že se ho někdo pokusí zabít,“ informoval advokát web The Citizen. Alexander pokračoval o Krejčířovi výřečně, že je lehké na něj ukázat prstem a podobně.

Právníkovo tvrzení přišlo velmi brzy poté, co vyšlo najevo, že se měl zaměstnanec vězeňské správy Solly Matlae pokoušet pomoci Krejčířovi pláchnout z věznice. Jeho komplicem měl být místní gangster Sandile Mdumbe.

Matlae v té době (pokusu o útěk) Krejčíře strážil a pokusil se mu pomoci uniknout z vězení,“ uvedla mluvčí jihoafrického státního zastupitelství Phindi Louwová. K tomu oběma přibude i obvinění z pokusu vraždy soudce Colina Lamonta, který předsedal soudu s Krejčířem v případu pokusu o vraždu, únosu a obchodu s drogami.

Lamont Krejčíře na konci února odsoudil k 35 letům ve vězení, Čech se proti tomu hodlá odvolat. Nikdo jiný kromě právníka Alexandera však v současnosti informace o tom, že by Krejčířovi hrozilo nebezpečí, nemá.

Doporučujeme
tomik007 ( 8. dubna 2016 18:19 )

  Kdyby zustal v cezku - tak mohl delat ministra financi.

ruprecht286 ( 8. dubna 2016 18:05 )

 Krejčíř je národní i mezinárodní gauner a přeji mu v jihoafrickém vězení dlouhý pobyt. Nejlépe min. 30 let!

noacojezase ( 8. dubna 2016 16:26 )

Kolik životů bylo v ohrožení díky němu?

tomik007 ( 8. dubna 2016 16:26 )

 ANO - CECHA dokazi ocenit pouze v zahranici.

moiaza ( 8. dubna 2016 16:17 )

 Kéž by ještě nezemřel a trápil se co nejdéle. Jenže on je vyčůraný. Pokud neuvidím úmrtní list Krejčíře, neuvěřím že zhebnul. Jenže on hraje zřejmě divadélko. Taková Dášenka v kalhotech.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa