Do Ria je daleko, olympiádu si ale můžete užít i v Česku. Kam vyrazit?

 • Autor: ula - 
  5. 8. 2016
  18:31

  Pokud nechcete olympiádu v Riu sledovat jen z pohodlí své pohovky, můžete vyrazit do jednoho ze čtyř Olympijských parků: v Ostravě, Pardubicích, Plzni nebo na Lipně. Ve všech vás kromě sportovních přenosů čeká řada aktivit, nejen těch sportovních.

 • 1.Olympijský park Rio – Lipno

  Přehrada Lipno se celá změní v jedno velké sportoviště. Park bude v provozu až do 22. srpna. Čekají vás velkoplošné obrazovky, přenosy z Ria, koncerty, světelné show, budete si moci užít olympijské i neolympijské sporty, milovníci kol si užijí 108 km cyklostezek, pro děti jsou přichystané olympijské tábory, které najdete v Olšině a v Černé v Pošumaví.

   

  Vstup do areálu je zadarmo. Centrum Olympijského parku  je otevřeno každý den od 10:00 do 21:00, pro ostatní části parku (Horní Planá, Přední Výtoň apod.) platí orientační otevírací doba od 10:00 do 18:00. 


  Na obrazovkách uvidíte přímé přenosy klání, kde půjde Česku o medaile a zároveň se můžete těšit na telemosty s olympioniky přímo v Riu. Je v plánu, že první část výpravy našich olympioniků se objeví v parku 16. srpna, jinak budete moci potkat naše bývalé úspěšné olympijské reprezentanty.

   

  Mapu parku najdete zde.

  Rozmístění sportů najdete zde.

  POZOR! Na Lipně si musíte sportoviště rezervovat.

  Olympijský park Rio - LipnoOlympijský park Rio - Lipno | Zdroj: Facebook

 • 2.Olympijský park Ostrava

  V Ostravě najdete park ve třech lokalitách v centru Ostravy – na Masarykově náměstí, Černé louce a v Loděnici u Hradní lávky. V Dolní oblasti Vítkovic, v budově Světa techniky uvidíte výstavu Síň slávy olympioniků Moravskoslezského kraje.


  Černá louka je jediný oplocený areál, kde se bude vybírat symbolické jednorázové vstupné, ostatní lokality budou přístupné volně.

  • 50,- Kč dospělý jednorázový vstup
  • 100,- Kč dospělý vstup na celou akci, platí od 6. 8. do 21. 8.
  • 150,- Kč rodinné vstupné – 2 dospělí/neomezený počet dětí do 140 cm
  • Klienti RBP ZP po předložení průkazu pojištěnce, ZTP, senioři a děti vstup ZDARMA.

   

  Parky budou otevřeny v termínu od 6. 8. do 21. 8. 2016. Otevírací doba sportovišť bude přes den přibližně do 19 hodin. Po 19. hodině vás čeká hudební program.

   

  Sportovní program o víkendu bude rozšířen o různé sportovní exhibice. Zasportovat si budete moci v olympijských i neolympijských disciplínách.

   

  Kompletní program najdete zde.

  Mapu parku naleznete zde.

  Olympijský park OstravaOlympijský park Ostrava | olympijskeparky.cz

 • 3.Olympijský park Pardubice

  Centrem dění bude v Pardubicích park Na Špici, dále vás čeká program ve třech dalších parcích a na dvou řekách – na Labi a Chrudimce, další program bude např. i na třídě Míru.

   

  Kromě sportování si budete moci užít exhibice, výstavy, road show, Adrenalin park, příměstské tábory a tři fanzóny, kde budete moci sledovat živé přenosy přímo z Ria na velkoplošných obrazovkách.

   

  Pro děti je připraven příměstský tábor, přihlášku najdete zde.

  Oficiálního průvodce parkem, včetně programu a také mapy, si můžete stáhnout zde.

  Olympijský park PardubiceOlympijský park Pardubice | ČTK

 • 4.Olympijský park Plzeň

  Olympijský park bude vybudován v centru města za nákupním centrem OC Plzeň Plaza. Olympijské dění se bude odehrávat také na pěti sportovištích, mezi které patří Velký bolevecký rybník, hala TJ Lokomotiva Plzeň, střelnice Plzeň-Lobzy, Slavia VŠ Plzeň a Atletický stadion města Plzně a na nichž si během víkendů bude možné vyzkoušet olympijské sporty.

   

  Park bude rozdělen na dva sektory. V lokalitě za řekou Mží si v 11 sportovních zónách návštěvník bude moci vyzkoušet různé sportovní disciplíny.

   

  Ve Fan zóně opět čekají velkoplošné obrazovky. Návštěvníci se mohou těšit na doprovodný program plný hudby, divadla a pohybu, nebudou chybět tematické soutěže nebo autogramiády. Pro děti je zajištěno hlídání ve formě dětského koutku.

   

  Otevírací doba parku:  PO–PÁ 16.00–02.00 (sportovní aktivity do 22.00) / ST 13.00–02.00, SO–NE 12.00–02.00 (sportovní aktivity do 22.00)

   

  Víkendové aktivity na sportovištích najdete v tomto přehledu.

  Pro děti je připraven i příměstský tábor, kompletní informace se dočtete zde.

  Olympijský park PlzeňOlympijský park Plzeň | Zdroj: Facebook

   

   

   demiro ( 5. srpna 2016 19:51 )

Neuvěřitelná šaškárna, jde jenom o peníze...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud