Na silnicích zemřelo v červenci 56 lidí. Je to nejméně za téměř 50 let

Autor: ČTK, sou - 
31. července 2016
17:10

Na českých silnicích zemřelo v červenci podle předběžných čísel 56 lidí, což je za první prázdninový měsíc nejméně od roku 1970. Vyplývá to z informací ředitele dopravní policie Tomáše Lercha a z policejních statistik. Letošek tak vylepšil dosavadní minimum z roku 2011, kdy si červencové nehody vyžádaly 63 obětí. V loňském červenci zahynulo na českých silnicích 80 lidí.

V porovnání letošních měsíců je červencový počet obětí zatím nejvyšší. Naopak nejméně lidských životů si dopravní nehody vyžádaly v lednu, bylo jich 27. Od začátku roku zemřelo na českých silnicích podle předběžných čísel 286 lidí, loni ke konci července bylo obětí 344.

Video Děsivá nehoda na dálnici D5 - Blesk - David Malík

Nejtragičtější v sedmém měsíci byl na českých silnicích hned 1. červenec, kdy zahynulo šest lidí, vyplývá z policejních statistik. Čtyři oběti nehod policie zaznamenala v dalších pěti červencových dnech. V jiných nejméně pěti dnech naproti tomu na silnicích nikdo nezemřel. Šestým takovým dnem může být dnešek.

Tři oběti si v červenci vyžádala srážka dodávky s osobním autem o státním svátku Cyrila a Metoděje. Poblíž Tvarožné na Brněnsku při ní zahynula devětadvacetiletá matka a tříleté dítě, šestileté dítě později zemřelo v nemocnici. Muž a žena zahynuli v sobotu 9. července u Řevničova na Rakovnicku po nárazu osobního auta do stromu.

Počet obětí na tisíc dopravních nehod vyšetřovaných Policií ČRPočet obětí na tisíc dopravních nehod vyšetřovaných Policií ČR | Blesk.cz

Proti letošnímu nejmenšímu počtu obětí červencových nehod stojí na opačném konci statistik vedených od začátku 90. let rok 2003. Tehdy v prvním prázdninovém měsíci na českých silnicích zahynulo téměř 160 lidí, vyplývá z čísel dopravní policie.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud