Brno se chlubí černými lemury. Vypadají jako čerti a jsou vzácní

Autor: Jindřich Nováček - 
17. července 2016
10:44

Na Mniší hoře v Brně se zabydluje tříčlenná rodinka černých lemurů. Neposedné a sympatické poloopice, připomínající ze všeho nejvíc pekelné rarášky, najdou návštěvníci zoologické zahrady mezi expozicí šimpanzů a novým výběhem pro paviány.

Lemuří rodinka přicestovala do Brna v týdnu z hodonínské ZOO. Tvoří ji zkušený samec Jeník (21), který si nabrnkl mladou Magdalenku (4) a letos v březnu se jim narodil sameček Kája.

Obrovská chuť k jídlu je podle mluvčí zahrady Moniky Brindzákové důkazem, že si na nové prostředí skvěle zvykají. Při návštěvě Blesku chroupali právě ve velkém mrkvičku.

 

Video Brněnská ZOO se chlubí černými lemury. - Jindřich Nováček

„Samci jsou vždy jednotně černě nebo tmavě hnědě zbarvení, samice jsou výrazně světlejší, mají bílou hruď a břicho, šedivou hlavu a dlouhé bílé chomáče srsti kolem uší,“ popsala novou atrakci kurátorka chovu savců Dorota Gremlicová.

Lemur černý je endemickým primátem z Madagaskaru a přilehlých ostrovů Nosy Komba a Nosy Be. Ve volné přírodě jsou ohroženi rozšiřujícím se zemědělstvím i lovem pro maso nebo pro chov v zajetí. V Africe totiž platí za domácí mazlíčky. 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud