Maturitní test z matematiky byl zas pohroma. „Rupla“ u něj čtvrtina studentů

Autor: ČTK, kal - 
19. 5. 2016
12:20

Matematika zůstala i přes mírné zlepšení nejméně úspěšným předmětem v maturitních testech. Letos ji napoprvé nezvládlo asi 23 procent těch, co tento test psali poprvé. Jde asi o 4000 lidí. Vyplývá to z výsledků didaktických testů, které ve čtvrtek zveřejnilo ministerstvo školství a organizátor maturit Cermat.

Maturanti v matematice získali průměrně více bodů než loni. Bylo to pravděpodobně tím, že bylo mezi maturanty z tohoto předmětu více gymnazistů. Celková úspěšnost se prakticky nezměnila. Letos se zlepšila o 0,9 procenta, uvedl ředitel Cermatu Jiří Zíka.

Odborníci test kritizují jako nepřiměřeně těžký. Studenti měli na spočítání 37 příkladů 105 minut a experti tvrdí, že místo soustředěného počítání museli „jet jako fretka“. Cermat se brání, podle něj je takové tvrzení nehorázné.

Po změně požadavků se mírně zhoršily výsledky v povinném testu z češtiny. Loni propadlo 6,5 procenta těch, kteří test psali poprvé, letos to bylo 8,4 procenta.

Z cizích jazyků dopadla opět nejhůře němčina s přibližně pětinou neúspěšných v testu. Test z angličtiny nezvládlo necelých šest procent těch, kteří ho psali.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

joanna5 ( 1. června 2016 18:02 )

 Zato na učňovských oborech s maturitou žáci perlí! jsou to ti, kteří šli na učňovský obor, protože měli horší známky, tak aby se netrápili na střední škole nedej bůh na gymplu... a ejhle, vylejzají s jedničkami od ústních, to je tedy zajímavé! Studenti na gymplech kolikrát s trojkami, dvojkami... jak to na těch učilištích vlastně dělají, že tam rozdávají mnohdy průměrným žákům jedničky?????

kukuku ( 19. května 2016 15:55 )

Ministerská blonďatá blbka jásala, že jich z matematiky vyhořelo jenom 23%. Asi jí nikdo nevysvětlil, že to je skoro čtvrtina.

pavel215_klafunda ( 19. května 2016 15:53 )

A tyhle dutiny mají být naše budoucnost?

honzazchaIoupky ( 19. května 2016 15:50 )

a kde koupit levnou trávu

asijo ( 19. května 2016 13:53 )

Nevadí,že jsou hloupí,hlavně,že ví,jaký je poslední model mobilu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa