Kvóty v praxi: Česko přijme prvních 88 Syřanů, uprchlíci k nám ale nechtějí

Autor: bud - 
13. května 2016
09:31

Události kolem iráckých křesťanů ukázaly, že zájem uprchlíků začít nový život v Česku není příliš velký. Česko přesto zahájilo kroky k dalšímu přesídlování a oznámilo, že během čtyř měsíců přijme prvních 88 Syřanů z Turecka. Do poloviny příštího roku by jich mělo být celkem 400.

Zatímco do jiných zemí se uprchlíci valí po tisícovkách, Česku se zatím spíše vyhýbají. Policie jich za poslední měsíce zadržela jen 3481. Většina z nich míří do západních zemí a hlavně do Německa.

České úřady však v rámci přesídlovacího mechanismu EU chystají do června příštího roku přijmout celkově 400 uprchlíků. Informoval o tom deník Právo.

Úřad vysokého představitele OSN pro uprchlíky, který má tuto problematiku na starost, už od Česka obdržel žádost o zahájení přesídlování. Jen do konce tohoto léta přijde do Česka až 88 Syřanů z Turecka.

Podle kvót z Řecka přijalo například 230 lidí Nizozemsko, 120 Francie a Estonsko 12. Česká republika přijala čtyři osoby, další tři, které prošly naší bezpečnostní prověrkou, opustily zařízení, aby se přestěhování do Česka vyhnuly.

marlen52 ( 16. května 2016 17:39 )

nejlépe to vyřešila Austrálie ta je vrací hned na moři nenechají je vystoupit z lodí

sotek ( 14. května 2016 17:11 )

Podívej se do zrcadla, uvidíš trotla!!

tvujosudzmrde ( 14. května 2016 17:05 )

Jakou svobodu kdo získal pučem zla 1989? národ byl pučem 1989 zotročen .zloději, vrazi a zločinci, veksláci, ten nejhorší lidský hnůj získal pučem zla 1989 svobodu podnikat, okrádat lidi, podvádět lidi, zotročovat lidi v zaměstnání, šikanovat , zneužívat , lichvařit,kolaboranti s nacisty přestali být pronásledováni ,havlofašistickým pučem 1989 okradli teroristi puče miliony lidí o majetky, o domy, pozemky, osobní majetek, pomocí podvodníků ,lichvářů a zvrhlých soukromých exekutorských mafií které nemají ve světě obdoby,jako v osadě koncentráku v osvětimi to vypadá v exekutorských skladech statisícům lidí havlofašisti ukradli práci,zaměstnání a klidný život ,, vytunelovali a zadlužili banky, rozkradli stovky podniků ,ze statisíce lidí nadělali bezdomovce ,gamblery z milionu lidí alkoholiky, české děti jsou světové jedničky v kouření trávy, braní drog a alkoholu,samej uchyl a rozmazlenej spratek sebevedomej!

joudajoudovy ( 14. května 2016 09:06 )

tak si nastuduj nemecka ci svedska media.

malymysak ( 14. května 2016 08:51 )

diskriminaci stejně dělaj boháči už dávno, s bezprávím a chudobou českých obyvatel nemaj migranti nic společného

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud