„Příznaky rakoviny? Mezi první patří i deprese,“ varuje onkolog

Mezi první příznaky rakoviny patří i deprese, uvedl onkolog.
Autor: ula - 
10. 5. 2016
20:00

Nejen hubnutí nebo vykašlávání krve, ale i deprese může být příznakem začátku rakoviny. Říká to Luboš Petruželka, přednosta Onkologické kliniky 1. LF UK, VFN a ÚVN v Praze. Odborník ve studiu Blesk.cz připustil, že univerzální lék na nemoc, kterou si prošel také Karel Gott, zatím nelze očekávat.

Léčba pacientů s rakovinou je náročná nejen fyzicky, ale i psychicky. „Sdělení diagnózy je pro nemocného velký stres. Je nutné, aby nemocný byl motivován k léčbě,“ uvedl Petruželka.

A jaké jsou prvotní příznaky rakoviny? „Záleží na druhu onemocnění,“ vysvětlil odborník. Může to být vykašlávání krve, bulka v prsu, únava, hubnutí. Ale u nejagresivnější rakoviny, kterou je nádor slinivky břišní, je prvním příznakem deprese.

Další podrobnosti o léčbě rakoviny uvidíte ve Studiu Blesk.

Video Studio Blesk - Redakce Blesk TV

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

ivoadler ( 11. května 2016 07:44 )

Ku rva, já mám depresi, a taky hubnu. Není to rakovina?

bibijana ( 10. května 2016 21:34 )

Ano, s těmi depresemi jako příznakem rakoviny má pan doktor naprostou pravdu. Dalšími příznaky je nadměrné pocení, převážně v noci, a nespavost.

Zobrazit celou diskusi
Další videa