Nebezpečný netopýří plášť z IKEA: Může přiškrtit vaše dítě, vraťte ho

IKEA varuje před netopýřím pláštěm.
Autor: bru/ČTK - 
6. 4. 2016
13:15

IKEA vyzývá zákazníky, kteří mají doma netopýří plášť LATTJO, aby ho okamžitě odstranili z dosahu dětí a přinesli zpět do obchodního domu IKEA, kde jim bude vrácena plná cena.

IKEA se rozhodla stáhnout z trhu netopýří plášť LATTJO poté, co obdržela zprávy o třech dětech, které měly následkem nošení pláště LATTJO odřeniny a šrámy na krku. Když děti chtěly plášť sundat, suchý zip jim nešel snadno rozpojit.

V souvislosti s pláštěm LATTJO nebyla hlášena žádná zranění, která by si vyžádala lékařské ošetření. Protože ale hrozí riziko přiškrcení dětí nebo zranění krku, rozhodla se IKEA preventivně tento výrobek stáhnout z trhu.

„IKEA zastává v oblasti bezpečnosti dětí nulovou toleranci rizik, a proto je pro nás nepřípustné, aby dětem při hraní hrozilo jakékoliv nebezpečí. Při prošetřování případů jsme zjistili, že plášť se v části kolem krku obtížně rozepíná. Ukazuje se, že budeme muset stanovit jednoznačné požadavky IKEA na typ suchých zipů, které budeme používat. Okamžitě jsme přistoupili k preventivnímu stažení výrobku z trhu, mezi následné kroky bude patřit zlepšení výrobku použitím přesně definovaného suchého zipu, což zvýší bezpečnost dětí,“ uvedla Cindy Andersen, manažerka Dětské IKEA.

Ve snaze nevystavovat žádné dítě bezpečnostnímu riziku, IKEA vyzývá všechny zákazníky, kteří mají netopýří plášť LATTJO, aby ho okamžitě odstranili z dosahu dětí a přinesli ho zpět do obchodního domu IKEA, kde jim bude vrácena plná cena.

Netopýří plášť LATTJO mohou zákazníci vrátit do jakéhokoliv obchodního domu IKEA, kde jim bude vyplacena plná cena. V tomto případě není vyžadován doklad o zaplacení.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Zobrazit celou diskusi
Další videa