Policie obvinila po útoku jednoho demonstranta. Prošetří i radikála Bartoše

Autor: ČTK - 
27. 3. 2016
13:23

Policie kvůli sobotní demonstraci proti islamizaci v Praze obvinila jednoho člověka z násilí proti úřední osobě. Celkem zadržela pět lidí, všichni už ale byli propuštěni. Uvedl to mluvčí pražské policie Jan Daněk. Jednoho z řečníků policie vyšetřuje kvůli podezření z podněcování k nenávisti vůči skupině obyvatel nebo omezování jejich práv a svobod. Z policejního vyjádření vyplývá, že jde zřejmě o předsedu radikální Národní demokracie Adama B. Bartoše.

Bartoš vyzýval k potrestání politiků „trestem nejvyšším“ za přístup k imigrantům, další zadržení se pokoušeli akci organizovat i poté, co byli vyzváni k rozchodu. Jeden z nich podle Daňka napadl policistu. Demonstrantů se na Václavském náměstí sešlo několik set, zasahovat museli těžkooděnci. Policie také uvedla, že účastníci zranili pět policistů, kteří museli vyhledat lékařské ošetření.

Akci svolalo hnutí Za naši kulturu a bezpečnou zem a Národní demokracie, podpořila ji Dělnická strana sociální spravedlnosti. Bartoš ve svém projevu kritizoval vládu, uvedl, že občany již několikrát podrazila, například pokud jde o dohodu s Tureckem. Dohoda EU s Tureckem předpokládá, že běženci, kteří připlují z Turecka a v Řecku nedostanou azyl, budou vráceni do Turecka. Za každého Syřana mezi nimi má EU přijmout přímo z Turecka syrského uprchlíka s nárokem na azyl.

Bartoš uvedl, že se migranti díky tomu mohou dál šířit do Evropy. „To už není jenom nějaká liknavost nebo neschopnost vlády, to už je vědomé budování rozvratu země. To je vlastizrada. To je vlastizrada, která musí být potrestána trestem nejvyšším,“ řekl. Bezprostředně po těchto slovech ho policisté zadrželi a odvedli pryč.

Demonstranti chtěli původně z Václavského náměstí dojít až k sídlu sociální demokracie v Lidovém domě v Hybernské ulici, kde na ně měli čekat účastníci shromáždění za zdravou společnost, které jako protiakci svolali Mladí sociální demokraté. Policie tomu ale zabránila a Hybernskou ulici z obou stran uzavřela.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

1912 ( 9. dubna 2016 15:13 )

tymitaky ( 28. března 2016 17:19 )

Teď by to chtělo poučit čínského prezidenta o lidských právech a svobodě projevu.

newworldorder ( 28. března 2016 08:52 )

Video má 386011 zhlédnutí!!! Zde s angl titulkama https://www.youtube.com/watch?v=is-wgVzc7qw Bohužel Orbán bude odstaven... Poslouchejme pokud to jenom je možné.

almr ( 27. března 2016 23:22 )

#‎MIMOŘÁDNÁ‬ ‪#‎ZPRÁVA‬! ORBÁNOVA VÝZVA K ODPORU! https://www.facebook.com/czech.WeAreHereAtHome/videos/1544756915825271/?fref=nf Doufám, že ho policie nezavřela.

1912 ( 27. března 2016 23:15 )

opět zde zavírat za názory a cenzůra která je zavedená kam se podíváš lhaní, lži a oblbování nás i zotročování a ponižování jak od policie tak od loutkářských politiku co slouží Eu a Nato a zločiné US ! NECHAT ZNIČIT EUROPSKÉ HODNOTY A JEJICH NÁRODY VYMAZAT ZE SVĚTA TAKOVÉ MÁME POLITIKY co by měli naopak chránit národ a lidi !! !!! ODPORNÉ CO CO SE DĚJE S TOU EUROPOU CO SE NECHÁVÁ OVLÁDAT ZLOČINCI US!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa