Peroutkova vnučka se omluvy od Zemana nedočkala. Spor jde k soudu

Autor: val - 
21. 2. 2016
20:23

Vnučka Ferdinanda Peroutky a zástupci Hradu se nedohodli na právním smíru, a jejich spor o údajný text „Hitler je gentleman“ tak bude mít soudní dohru. Měla by se uskutečnit na začátku března.

„V každém případě požadujeme, aby zazněla omluva vysloveně za to, že byl Ferdinand Peroutka spojován se zrůdným mučením národního socialismu. A na to Česká republika ústy Kanceláře prezidenta republiky odvětila, že se za nic takového omlouvat nebude. Takže se obávám, že to bude muset rozhodnout soud,“ citoval v neděli Český rozhlas právníka Kaslové Františka Vyskočila.

Vnučka novináře a spisovatele Ferdinanda Peroutky se k žalobě rozhodla kvůli Zemanově vystoupení z loňského ledna. Tehdy hovořil o selhání intelektuálů v době druhé světové války a řekl, že Peroutka napsal oslavný článek na Adolfa Hitlera. Článek se dosud nepodařilo najít.

Ferdinand PeroutkaFerdinand Peroutka | Z. Pecák, L. Křivan, ČTK

Obě strany se sešly před měsícem u Obvodního soudu pro Prahu 1, kde byly vyzvány ke smíru. „Ptala se (soudkyně), jestli trvám jako žalobkyně na soudním řízení. Na ničem podobném já netrvám, já trvám na jediné věci, a to je omluva,“ vyjádřila se tehdy pro Blesk.cz Kaslová. Právní zástupce Kanceláře prezidenta republiky Marek Nespala si vyžádal třicetidenní odklad na probrání záležitosti s klientem.

„Ta věc je problematická z jednoho zásadního důvodu, a sice že výroky pronesl prezident republiky, který za své výroky není odpovědný. To znamená, že za ně nemůže být postižen,“ uvedl tehdy Nespala pro Blesk.cz s tím, že se jedná o právní oříšek. „Domněle poškozená se snaží domoci svého práva přes Kancelář prezidenta republiky, která ovšem tyto výroky nepronesla. Takže je to velký právní delikates,“ uvedl.

Soud se bude konat 2. března.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

rentierskej ( 22. února 2016 12:41 )

a šlo by uvést konkrétní příklady, prosím? (bez nadsázky, na žádný si nevzpomínám). díky.

rentierskej ( 22. února 2016 12:30 )

ty jediná to musíš přece poznat, když jsi její absolvent!

eliska963852 ( 22. února 2016 09:45 )

To jsou moudra, opět se tu sešla besídka zvláštní školy.

pelagie ( 22. února 2016 09:39 )

MZ rád perlí, rád se poslouchá a pak jsou z toho problémy, není to jediný případ,kdy se takto ztrapnil, ale jemu to zjevně nevadí a jede dál,ach jo

1912 ( 22. února 2016 09:26 )

Peroutková placená agentkou uS!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa