Tragédie na Slovensku: V Tatrách se zabili tři horolezci, zranil se i Čech

V Tatrách zahynuli tři lidé.
Autor: ČTK ljš - 
30. 12. 2015
18:27

Ve Vysokých Tatrách na Slovensku přišli dnes o život čtyři lidé - tři horolezci a jeden turista. Všichni jsou Slováci. Informovala o tom slovenská Horská záchranná služba. Kromě toho se také zranil český turista, který je nyní v nemocnici. V Tatrách, ale na druhé straně hranice, dnes zemřela i polská turistka.

V případě smrtelných neštěstí zasahovali slovenští záchranáři na třech místech: v Malé Studené dolině pod Prostredným hrotem a v oblastech Rovienky a Parichvost. V prvních dvou případech přišli o život tři horolezci, ve třetím šlo o turistu.

Záchranáři rovněž pomáhali několika zraněným osobám. Je mezi nimi i 26letý český turista, který spadl v oblasti Baranie rohy a utrpěl vícero zranění. Po ošetření na místě byl přepraven do nemocnice v Popradu.

Nejde o první oběti letošní zimy ve Vysokých Tatrách. Počátkem prosince zahynul polský horolezec v první lavině této zimy ve slovenských velehorách.

Polští záchranáři na druhé straně Tater se dnes pokoušeli udržet při životě turistku, která spadla během horské túry. Těhotná žena zemřela vzápětí poté, co ji vrtulník přepravil do nemocnice, uvedl server Onet.pl a připomněl, že již v úterý si pád z horské stezky vyžádal život jiné turistky. Dva lidé zahynuli na polské straně Tater minulý týden.

Zásahy horských záchranářů na Slovensku jsou zpoplatněny. Vícero pojišťoven ale nabízí pojištění, které kryje náklady na záchrannou akci.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Samo ( 27. února 2016 11:30 )

Hlavně v horách typu Vysoké Tatry nemají co pohledávat turisté co si hrají na horolezce a zvláště v zimě. Každý turista by měl mít respekt k přírodě a nemyslet si že je Reinhold Messner. Jednak takoví se narodí jednou za sto let a navíc to byl rodilý horal, který v Alpách vyrůstal.

moiaza ( 30. prosince 2015 18:17 )

V životě jsem v horách zažil hodně. Jedno vím jistě. Příroda hazard, podceňování, přeceňování a nezodpovědnost nekompromisně trestá. Kdo bývá připraven, nebývá překvapen. I já jsem se dostal občas do úzkých. Díky svým zkušenostem a trošku i "díky bohu" jsem tu stále. Ale i kousek toho štěstíčka musí být.

Zobrazit celou diskusi
Další videa