Alergici pozor, na pultech jsou tyto závadné léky. Můžete být alergičtí i na ně

Léky na alergii, které mohou způsobit alergii, se stahují z trhu. Máte-li některý z nich doma, navštivte preventivně lékárnu a informujte se.  (Autor: internet)
Autor: ČTK, kle - 
8. prosince 2015
17:17

Léky proti alergii, které mohou vyvolat alergii... Státní ústav pro kontrolu léčiv stahuje kvůli závadám v jakosti některé přípravky používané při léčbě alergií. Jde o léky Phostal, Oralair, Alyostal Prick a Staloral dodané do lékáren po 13. srpnu letošního roku. V úterý to sdělila mluvčí ústavu Lucie Šustková.

Lidé by podle Šustkové měli nejprve kontaktovat lékárnu, kde jim byl přípravek vydán a tam jim sdělí, zda je potřeba ho vrátit. Podle mluvčí se chyba stala při výrobě ve Francii.

„Je možné, že pacient dostal léčivý přípravek, který neodpovídá předepsanému léčivému přípravku, což by mohlo přivodit až alergickou reakci vyžadující lékařské ošetření. SÚKL však doposud nezaznamenal žádná hlášení o podezření na závažný nežádoucí účinek, který by souvisel s touto závadou v jakosti,“ uvedla.

Za stahované přípravky aktuálně není dostupná žádná náhrada, pacienti proto musí navštívit lékaře a s ním případně zvážit jinou možnost léčby.

Závadné přípravky mohou lidé vracet do konce ledna a to ideálně v lékárně, kde jim byl vydán. Za vrácené balení dostanou zpět částku ve výši doplatku.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud