Zemana v Zámrsku vítaly červené trenýrky. Prezident zdravil „muže na ostro“

Autor: jp - 
2. listopadu 2015
18:22

Červené trenýrky podobné těm, které nedávno vyvěsila skupina Ztohoven na Pražském hradě, se objevily v pondělí v Zámrsku. Přinesli je dva muži v kominickém oblečení na setkání veřejnosti s prezidentem ve zdejším sídle Státního oblastního archivu v rámci návštěvy Miloše Zemana v Pardubickém kraji.

„Je to symbolika toho, co udělala skupina Ztohoven na Hradě. Nevím, jestli se už našla standarta. Ale pokud ne, tak ji rádi věnujeme,“ řekl muž v kominickém po předstoupení před hlavu státu.

Podívejte se na video:

Video  V Pardubicích čekaly na Zemana další červené trenky  - Blesk - Jitka Pecharová

Zeman dvojici mužů s červenými trenkami sám vyzval, aby předstoupili před něj a měli možnost jako první z přítomných lidí položit mu otázku. Ta směřovala ke kancléři Mynářovi s tím, jak dlouho bude ve funkci, když nemá bezpečnostní prověrku.

„Pana Mynáře odvolám z funkce, pokud neuspěje s odvoláním vůči rozhodnutí NBÚ, protože každý občan má právo na odvolání. Pokud neskončí pozitivně, pak budu mít nového kancléře,“ odpověděl Zeman.

Dvojicí mužů byli Miloš Vích a David Šťastný ze sousední obce Dobříkov. Prezident je nabádal, aby nenastydli, když už odložili spodní prádlo. „Chtěl bych pozdravit zejména ty, kteří obětavě odložili svoje krásné červené spodní prádlo a jsou tady na ostro, takže jim hrozí nebezpečí prochladnutí některých životních orgánů,“ zmínil.

Červené trenýrky na Pražský hrad vyvěsili v září členové skupiny Ztohoven, kteří vylezli na střechu po lešení a nahradili tak prezidentskou standartu. Ta stále Hradu chybí.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

petralena ( 3. listopadu 2015 07:48 )

Debiloidi, nic víc.

artist ( 3. listopadu 2015 05:25 )

100% zemanovců zdraví jednoho "sádrového psa"!

hejhej ( 2. listopadu 2015 22:31 )

moiza: Ti dva pitomci nejsou ze Zámrsku, ale z vedlejší vesnice.

zkratik ( 2. listopadu 2015 21:09 )

von totiž opakovanej vtip už vtipem nejni

berlin71 ( 2. listopadu 2015 20:51 )

Jeste nedavno jste Zemanovi ukazovaly cervene karty . Dnes mu vytirate zadek vy podvrataci

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud