Ivana Zemanová se bije za Zemana: Na demonstranty vytáhla zelenou kartu!

Autor: Jaroslav Šimáček - 
12. ledna 2015
14:13

Pískali na prezidenta, ukazovali mu opět červenou kartu. Miloše Zemana nečekalo v Pardubicích poklidné přivítání. „Moje žena si přinesla zelenou kartu,“ reagoval však Zeman s úsměvem, zatímco první dáma mávala kartou nad hlavou. Připomenula tím pískající Dagmar Havlovou z roku 1998.

Miloš Zeman dnes s první dámou vyrazil do Pardubic na další ze svých cest po českých krajích. Při příjezdu však na něj čekaly tři desítky demonstrantů. A řada z nich „zdravila“ prezidenta červenými kartami, jaké proti Zemanovi vytahovali s prezidentem nespokojení lidé loni na Národní třídě.

Ivana Zemanová se však za svého manžela postavila a ukázala lidem kartu zelené barvy. Zatímco červená karta má jasnou symboliku ve fotbale a znamená vyloučení, zelená karta v tomto sportu neexistuje. Na Zemanovu podporu ji však vytahovali jeho příznivci v listopadu v Praze na Klárově.

Dnešní počínání první dámy však připomenulo spíše Dagmar Havlovou, která v roce 1998 také zvolila svéráznou formu protestu proti manželově opozici – Havlová tehdy ve Španělském sále pískala na prsty kvůli urážlivému projevu poslance Sládkových republikánů Jana Vika. „Nemůžu sedět a tvářit se, že se mě netýká, když je hanoben můj manžel,“ nechala se tehdy slyšet v ČT Havlová.

Ani Zemanova manželka nevydržela nečinně přihlížet, tentokrát však pískotu ze strany Zemanových odpůrců.

Video Miloš Zeman v Pardubicích - Video - Jitka Pecharová

Protest proti prezidentovi přitom na dnešek svolal pardubický politik Jan Němec (TOP 09). „Hlavním důvodem (protestu) jsou morální vlastnosti pana prezidenta, které jsou v příkrém rozporu s morálními vlastnostmi prezidentů, kterých si vážím. Jeho primárním cílem je pouze on, to jsme viděli v novoročním projevu a u všech jeho aktivit. Jde o to, aby byl středem zájmu,“ řekl Němec ČTK.

Zemana kromě Pardubic a okolí čekají v kraji během třídenní návštěvy i cesty po Chrudimsku a Orlickoústecku. Kromě setkání s hejtmanem, zastupiteli a občany se opět chystá do výrobních podniků. Na programu má již zítra i setkání s vojáky 43. výsadkového praporu v Chrudimi. První dámu Ivanu Zemanovou čeká separátní program - dnes zavítala do Dětského domova Holice a poté do pardubické Chráněné dílny a chráněné kavárny Café Robinson.

Video Zprávy: Zemanová tasila zelenou kartu! A s kým je těhotná Menzelová? - redakce Blesk TV

kobyla1 ( 15. ledna 2015 19:18 )

http://outsidermedia.cz/politycka-saskarna-v-parizu-skoncila-zapomente/

kobyla1 ( 15. ledna 2015 19:17 )

http://svobodnenoviny.eu/gazprom-rusko-neobnovi-projekt-south-stream-eu-muze-cerpat-rusky-plyn-z-tur ecka/#more-33305

kobyla1 ( 15. ledna 2015 19:15 )

Kdyby paní prezidentová na tu bandu debilů vytáhla samopal, udělala by líp. Ti kreteni z Topáků by měli všichni jít raději makat k lopatě.

salto ( 15. ledna 2015 08:17 )

Hochu, hochu ty jsi ale vosel - tobě to ještě nikdo neřekl?

salto ( 15. ledna 2015 08:16 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud