Terezka je tři roky v bdělém kómatu. Probere se, věří maminka

Autor: jp, rc - 
9. 10. 2015
19:19

Víru neztrácí maminka Terezky Krušinové. Dvaadvacetiletá dívka z Dubence na Královédvorsku je už tři roky v bdělém bezvědomí, do něhož se dostala po prudkém nárazu do stromu. Dívka má otevřené oči, ale nemluví, má svůj vnitřní svět.

Maminka věří, že se jednoho dne probere. Tereza Krušinová upadla po prudkém nárazu auta do stromu do bdělého kómatu. Ve svém vnitřním světě žije už tři roky. Její maminka se vzdala práce kuchařky a den co den se stará o dívčinu hygienu, výživu, pravidelně s ní cvičí a vypráví jí, ukazuje jí různé věci, pouští oblíbenou hudbu a sleduje její reakce.

„Někdy vrčí, brouká si, a když na ni zavolám nebo zaklepu, přestane se dívat mimo a začne sledovat. Někdy i hýbe rukama. Určitě o mně ví, poznává mě. Podle mě vše vnímá,“ popsala maminka Vladimíra (44) deníku Aha!.

„Hodně mě drží příběhy lidí v kómatu, o kterých jsem četla nebo slyšela, že se i po letech probrali. Jinak bych se z toho zbláznila,“ přiznala žena deníku Aha!.

Terezka absolvovala různé druhy léčby. Ztrápená maminka se obrátila i na léčitele a největší naději však nyní vkládá do léčby v hyperbarické komoře, v níž už dívka byla dvakrát, ale potřebovala by mnohem častěji. Rodina ale nemá dostatek peněz.

„Jeden pobyt v komoře stojí asi 1700 korun a účinek se dostavuje asi tak u sté,“ řekla matka postižené keramičky deníku Aha!.

Doporučujeme
liskabystrouska ( 10. října 2015 12:30 )

prosím Vás nepíše se o důchodu ale o příspěvku na péči na který má určitě nárok je to asi 12000kč!victor1

joudajoudovy ( 10. října 2015 09:59 )

jiste se blivaci vzdaji svych honoraru a jejich zivitelka smuclerka sahne na sva stamilionova konta. i madam merkel evropske narody vyzyva k solidarnoti, tak proc na lecbu terezky nema prispet i bulvar, ktery vydelava na lidskem nestesti.

sores ( 10. října 2015 09:51 )

Hlavně že má stát pro sebe a uprchlíky,že! Potřebným českým nemocným nepomůže ani zaboha. Ať se paní obrátí na Babiše miliardáře, ten to ani nepocítí když jí celou léčbu zaplatí, nebo jiného milionáře. V českém kapitalismu se musí žebrat jinak to nejde!

andorea ( 10. října 2015 07:43 )

bluedream:

victor1 ( 10. října 2015 07:28 )

No,myslím že podporu okolí má,ještě tak mít podporu zdravotní pojištovny potažmo státu.Stát bude vydávat na imigranty miliardy a my budeme sbírat víčka od petek,nebo co už sakra?!!!Jak je možné,že se ve článku píše,že nemá na léčbu?Snad bylo děvče u nějaké pojištovny a ta to musí hradit.V opačném případě tu kterou pojištovnu okamžitě zrušit a její peníze převést pojištovně,která bez okolků tyto úkony hradí.Ovšem,nemohu se ubránit dojmu,ne jsem o tom přesvědčen,že by to měla hradit každá pojištovna.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa