Houbaři, těšte se na žně! Přijdou už v říjnu...

Autor: ČTK, rc - 
24. 9. 2015
20:24

Houbařské košíčky ještě neschovávejte. Houbám se v lesích pořád daří a dokonce jich přibývá! Lesy plné hub jsou hlavně na západě Čech a na pomezí Čech a Moravy. Houbaři mohou najít zejména hřiby, klouzky a holubinky, pozor si ale musí dát na muchomůrky zelené, kterých je v lesích hodně.

Zklamání čeká na houbaře na Šumavě nebo v Brdech, kde jsou lesy téměř bez hub. ČTK to dnes řekl předseda České mykologické společnosti Jaroslav Landa. Situace by se podle něj mohla zlepšit v říjnu.

"Ačkoli se růst hub mírně zlepšil, neustále je mnoho dlužen tomu, co by se od poslední třetiny září, kdy sezona vrcholí, očekávalo," podotkl Landa. Střídají se místa, kde není nic, s místy, kde houby rostou.

Výhled je podle něj pro houbaře dobrý. "Počasí je dobré, bude se mírně zlepšovat. V říjnu se můžeme dočkat lepšího stavu, než je dnes, záleží, aby nemrzlo," uvedl.

Za zenitem už je růst barevných hřibů, naopak celkem roste hřib smrkový. Na spoustě míst začal růst klouzek modřínový a pestrá škála holubinek.

Jelikož v lese není hub mnoho, vyniká mezi nimi hojně rostoucí muchomůrka zelená. "Otravy po ní jsou fatální," připomněl Landa. Roste také jedovatá muchomůrka citrónová.

Doporučujeme
cuciktojemoje ( 24. září 2015 23:46 )

 Sbírejte vše ,ty jedovatý uź vám vysbíraj běźenci.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa