V lesích na Moravě se potuluje medvěd, zachytila ho fotopast

Autor: haj - 
1. 9. 2015
21:38

V lesích u Valašského Meziříčí se volně potuluje asi dvouletý medvěd. Nikdo ho zatím neviděl na vlastní oči, ale zachytila ho fotopast. Radnice města obyvatelům doporučila, aby si dávali na setkání s šelmou pozor.

S informací o toulajícím se zvířeti přišel web Valašského Meziříčí. „V lesích města Valašské Meziříčí, v lokalitě Podhájí, zachytila fotopast v noci na 1. září asi dvouletého medvěda,“ upozornil jednatel společnosti Městské lesy a zeleň Marek Netolička.

„Medvěd došel na vnadiště určené pro černou zvěř, kde hodoval v době od 20:10 do 21:04 hodin,“ popisuje Netolička. Podle něj jde o plachého jedince, kterého zřejmě vyhnali z původního teritoria v nedávné době páření.

„Radnice doporučuje lidem se chovat obezřetně,“ znělo varování na webu Valašského Meziříčí. Jak by měl ale člověk adekvátně zareagovat, pokud by se s medvědem setkal?

Medvěd je plachý a většinou se lidí bojí, ovšem pokud ho člověk překvapí, může i zaútočit. Důležité je si zvířete nevšímat, nepanikařit, působit klidně a nedělat žádné rychlé pohyby. Pomalu se od zvířete vzdalovat a rozhodně se mu nedívat do očí. Při útoku této šelmy se doporučuje sbalit do klubíčka a chránit si hlavu.

 

 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Zobrazit celou diskusi
Další videa