100 gay zpěváků z Londýna uchvátilo Prahu. Z těl vytvořili i českou vlajku

Autor: Matěj Smlsal - 
15. 8. 2015
06:05

Více než 100 homosexuálů ohromilo vyprodaný sál Nové scény Národního divadla. Sbor The London Gay Men´s Chorus zaujal jak zpěvem, tak vtipem. Jeden z členů například posadil na klavír plyšového krtečka a poté vytáhl fotku legendární české zpěvačky. „Dovolte mi, abych vám řekl, proč 100 gay zpěváků přijelo do Česka. Je to proto, že vy máte… Hanu Zagorovou!“ pronesl a publikum ho odměnilo smíchem i bouřlivým potleskem.

Ovace si vysloužil sbor i za řadu originálních nápadů. Například poslední písně odzpívali členové v tričkách tří barev - modré, červené a bílé. Nejdříve se postavili tak, aby vytvořili podobu britské vlajky. Na závěr se ale přeskupili dokonce do české.

Koncert byl jednou z nejočekávanějších akcí LGBT festivalu Prague Pride. „Dva naši členové jsou z Prahy. A když jsme hledali nějaké místo, kde podpořit gaye, tak nám doporučili Prahu. Řekli jsme si, že pátý ročník Prague Pride je dobrá příležitost,“ prozradil Blesk.cz předseda sboru John D Carrion těsně před vystoupením.

Mezi diváky seděla i pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO), kterou doprovodil mluvčí magistrátu Vladimír Řepka. Podívat se spolu přišly také moderátorky Ester Janečková a Lejla Abbasová.

Video Tuhle partu zpěváků přilákala do Prahy Zagorová! Proměnili se v českou vlajku. - Matěj Smlsal

Tématem letošní Prague Pride je šikana a homofobie. To se projevilo i na jedné části koncertu - během zpěvu se promítaly záběry, jak Rusko a další státy utlačují lidi z LGBT komunity.

Kromě londýnských zpěváků vystoupil na jevišti také český gay sbor Doodles. A stejně jako London Gay Men´s Chorus si vysloužil ovace ve stoje.

Jít někam společně bývá problém

Většina členů sboru je v Praze už delší dobu. Vystoupili například na Staroměstském náměstí, Karlově mostě či britské ambasádě.

Když ale chtějí jít někam všichni společně, mívají problém. Jednou z výjimek byla čtvrteční večeře, kdy s přáteli zaplnili 160 míst v jedné pražské hospodě. „Jinak lidé chodí do různých podniků, barů, restaurací. Létáme i více letadly,“ prozradil předseda John.

Sbor existuje od roku 1991, začínal zpívat v devíti členech ve stanici londýnského metra. Nyní má dohromady přes 200 členů a je největším gay sborem v Evropě. „Všichni jsou gayové. Přijali bychom i člena, který není, ale zrovna teď jsme všichni,“ tvrdí předseda.

A mezi některými už vznikla i láska. „Ve sboru je spousta párů. Někteří se už jako partneři připojili, jiní se dali dohromady až poté. Je tu kolem 10 až 12 párů,“ dodal John D Carrion.

London Gay Men´s Chorus se zapojí i do sobotního průvodu Prahou. Ten vyrazí ve 13 hodin z Václavského náměstí směrem na Letnou. Loni se ho zúčastnilo téměř 20 tisíc lidí.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

tomik007 ( 15. srpna 2015 19:28 )

Z tel vytvorili vlajku - pouze ten stozar se jim z nedostatku Viagry nepodaril...

rudyptak48 ( 15. srpna 2015 16:16 )

Praha už není Čechů ráj, jak se zpívá v jedné písni. Je to ráj podvodníků, tunelářů, korupčních politiků a pedofilů. Ještěže se toho kněžna Libuše nedožila.

junkiexl ( 15. srpna 2015 12:49 )

Cela ta homohysterie je jen plivani na tradicni hodnoty, jako je klasicka rodina. Vzdyt levicacti neofasiste nenavidi vsechno, co souvisi se zapadni kulturou, ke ktere patri i kultura ceska. Neni divu, ze v cele pruvodu jde cobolska primatorka. Pryc s nami!

zauber ( 15. srpna 2015 09:48 )

Ani bych neřekl. Obojího je čím dál víc a mají podobnou potřebu zviditelňovat se a předvádět se. Nejraději by většinové, normální společnosti diktovali a určovali pravidla té jejich hry.

cipisek134 ( 15. srpna 2015 09:48 )

honza54: SUPERBINGO!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa