Středa 21. února 2024
Svátek slaví Lenka, zítra Petr
Oblačno, déšť 8°C

Magdaléna a její kamarád se zamilovali do stejného muže. Teď mají vztah ve třech

„Byli jsme s kamarádem zamilovaní do jednoho muže. Pak jsme spolu začali všichni tři chodit i žít,“ říká bisexuálka Magdaléna.
„Byli jsme s kamarádem zamilovaní do jednoho muže. Pak jsme spolu začali všichni tři chodit i žít,“ říká bisexuálka Magdaléna.  (Autor: Blesk - Robert Klejch)
Autor: Matěj Smlsal - 
12. srpna 2015
08:05

Opravdu netradičně žije Magdaléna Šipka (24). Poté, co se zklamala v manželství, si přiznala, že ji kromě mužů přitahují i ženy. Začala tedy žít jako bisexuálka. Nyní je opět zamilovaná do mužského pohlaví. Ovšem ne do jednoho – žije se dvěma bisexuálními chlapy (22 a 36 let). „Byli jsme s kamarádem zamilovaní do jednoho muže. Pak jsme spolu začali všichni tři chodit i žít,“ podělila se během LGBT festivalu Prague Pride o svůj příběh.

Magdaléně vztahy s heterosexuálními muži nevycházely, v manželství byla velmi nešťastná. Poté v sobě objevila bisexuálku. I když se ženou nemá problém žít, zatím s ní neměla takový intimní vztah jako s mužem.

„Pro mě je důležité, abych mohla zastávat takzvaně mužskou i ženskou roli. V heterosexuálních vztazích jsem z mužů měla pocit, že se necítili dobře, když jsem byla ve vztahu víc aktivní. Moje bisexualita se ale v současnosti projevuje hlavně tím, že žiju se dvěma bisexuálními muži,“ svěřila se Blesk.cz.

Magdaléna totiž začala chodit s kamarádem, o kterém si dlouho mylně myslela, že je gay. „Pak jsem zjistila, že jsme oba bisexuální. Navíc jsme v té době byli oba zamilovaní do jednoho muže. Začali jsme spolu chodit všichni tři a potom i žít,“ vypráví.

Oba muži se znali už předtím, víc než kamarádství mezi nimi ale nikdy nevzniklo. Až s příchodem Magdalény se vztahy posunuly. „Měli jsme ale asi tříměsíční etapu, kdy jsme nedůvěřovali své bisexuliatě, polyamorii a tomu, jestli se všichni fakt milujeme,“ vzpomíná.

Chodí spolu rok, v jednom bytě žijí přibližně šest měsíců. I ve vztahu ve třech existuje žárlivost, ovšem jiná než obvykle. „Máme pořád potřebu vyrovnávat, abychom spolu byli podobně, aby vztah dvou nebyl protěžován na úkor třetího,“ říká.

Toho, že by dva opustili třetího, se nebojí. Prý si jasně vyjasnili, že to se nestane. Věří dokonce i tomu, že takto ve třech budou žít až do smrti.

I když spolu bydlí dva muži a jedna žena, nemají striktně rozdělené, kdo zastává „ženské“ a kdo „mužské“ práce. I když… „Snažíme se ty role tak rozdělené nemít, ale trochu to tak dopadá. Ačkoliv oni oba předtím žili sami, tak já teď peru. Ale vaříme všichni a doufám, že celou dobu zůstanou ty role trochu jinak rozdělené. Ono když žijeme ve třech, tak nejde hrát na úplně stejné role jako v monogamním a tradičním vztahu,“ vysvětluje Magdaléna.

Lidé bisexuály příliš neuznávají

Téma bisexuality bylo i tématem přednášky, kterou pořádala platforma pro rovnoprávnost PROUD v rámci festivalu Prague Pride. Právě o bisexuálech se totiž příliš nemluví, lidé je většinou neuznávají.

Lidem často přijde, že bisexuál si jen na něco hraje, experimentuje, hledá se, že to není skutečná orientace, že nikdo nemůže skutečně milovat muže i ženu,“ říká Magdaléna.

To možná pramení z toho, že když člověk v sobě teprve objevuje homosexuální orientaci, tak většinou tvrdí, že je bisexuál. „Je snazší říct, že jsem bisexuál než homosexuál. Také jsem to tak měl,“ přiznal sexuolog Ivo Procházka.

Podle poradenského psychologa Jiřího Procházky bisexuály příliš nepřijímají paradoxně ani gayové či lesby. „Jsme zvyklí na koncept, že člověk je buď homosexuální, nebo heterosexuální. Moc nepřijímáme, že by to někdo mohl mít jinak. I v gay a lesbických komunitách je to třeba nějak ohrožující. Bisexualita je něco, co ten koncept genderů a heteronormativity narušuje,“ uvedl.

Video  Magdaléna má vztah ve třech. Proč žije s bisexuály?  - Matěj Smlsal
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině