Úterý 26. září 2023
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Polojasno 22°C

Vydírání? Rath tlačí na svého soudce touto fotkou u piva

Spor Davida Ratha se soudcem Pacovským graduje, exposlanec se neštítí tasit i fotky ze soukromí.
Spor Davida Ratha se soudcem Pacovským graduje, exposlanec se neštítí tasit i fotky ze soukromí.  (Autor: ceska-justice.cz, Ladislav Křivan)
Autor: bru - 
22. července 2015
12:30

Už ve čtvrtek se bývalý poslanec a hejtman David Rath dozví, jaký trest ho čeká kvůli údajné korupční kauze. V průběhu procesu si několikrát stěžoval na soudce Roberta Pacovského, který tento případ řeší. Se stížností Rath neuspěl ani u ústavního soudu. Dalo se tedy čekat, že soudce exposlanec zmíní i ve své závěrečné řeči – Pacovský asi ale netušil, co přesně na něj Rath vytáhne...

.David Rath se snaží, jak jen může, aby všechny přesvědčil, že celá údajně korupční kauza je vlastně úplně jinak. V závěrečné řeči tak mluvil i o odposleších a taky o tom, že šlo jen o žvanění nad lahví vína, které nelze brát vážně.

Pak se ale rovnou pustil přímo do soudce s náznakem, že mu z hlediska účinku alkoholu jistě porozumí. „Koneckonců, na internetu koluje fotka, jak spíte po nějakém flámu,“ řekl v závěrečné řeči David Rath předsedovi trestního senátu Robertovi Pacovskému.

Přímo do soudní síně pak snímek přinesla asistentka Rathova advokáta. Fotku, na které soudce poklimbává u piva, zveřejnil jako první portál Česká justice, a to v plné verzi, tak, jak ji Rath soudci ukázal.

David Rath tlačí na soudce kvůli této fotce, kde Pacovský klimbá u piva. David Rath tlačí na soudce kvůli této fotce, kde Pacovský klimbá u piva. | ceska-justice.cz

Rathův soudce o pivní fotce: Ať si každý udělá názor sám

Vaše výroky jsou vůči soudu nyní krajně neuctivé, a pokud se budou opakovat, dostanete pořádkovou pokutu,“ reagoval na celou situaci soudce Pacovský.

Ani poté, co se snímek objevil v médiích, nechce soudce poskytnout komentář. "Pan předseda senátu se od začátku řízení ke kauze nevyjadřuje. Co se týče fotografie, krajský soud ji nijak komentovat nebude, ať si každý udělá názor sám," řekla Blesku mluvčí soudu Zuzana Steinerová.

Rozsudek nad bývalým poslancem a středočeským hejtmanem Davidem Rathem padne 23. července ve 13:00. Rozhodnutí bude nepravomocné a bývalý politik se bude moci v případě odsouzení odvolat k vrchnímu soudu.

Rathovi hrozí až 12 let vězení, žalobce Petr Jirát navrhl nejméně devět let a propadnutí majetku. Rath obžalobu odmítá a kauzu považuje za politický proces.

Obžaloba Ratha viní z podílu na ovlivňování veřejných zakázek ve Středočeském kraji v době, kdy byl hejtmanem. Tendry financované zčásti Evropskou unií měly prý předem vybraného vítěze, což údajně provázela korupce. Společně s Rathem čelí obžalobě podnikatelka Lucia Novanská, také její advokátka požaduje pro svou klientku osvobození.

borka30 ( 22. července 2015 22:31 )

No a co? Není to jedno.

mirkazam ( 22. července 2015 19:06 )

kamjdu...kdo ti dal do hlavy ?? Co to tady meleš za hovadiny ? A o jakém nevinném mluvíš ?? Tady na diskuzi se reaguje na toho arogantního grázla,který se předvádí v celé své ubohosti !!!

borka30 ( 22. července 2015 19:02 )

Tak ať je soudí jeden soudce pro všechny stejný a soudí všechny jemu podobné případy.

marmat ( 22. července 2015 18:24 )

HYSTERKA NEMUSÍ BÝT VŽDY ŽENA

marmat ( 22. července 2015 18:20 )

Ten samožer Rath je s tímto "ARGUMENTEM" ze soukromí (kohokoliv na světě) absolutní vítěz ubožáků....Ten má co a koho drtit Co tímhle chtěl chudák říci ? Že nemá soudce pít pivo...nebo usnout...???

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud