Čtvrtek 30. listopadu 2023
Svátek slaví Ondřej, zítra Iva
Zataženo, sněžení -1°C

5 hořkých kapek doktora Ratha: Co všechno naordinoval během 716 dní svého procesu

Autor: Vera Renovica - 
23. července 2015
05:15

Už toho máme dost my, už toho má dost asi i on sám. Do naplněné číše své obhajoby nalil exhejtman a lékař David Rath (49) poslední extrahořkou kapku. Obvinil soudce z opilosti! Právě od něj se ve čtvrtek dozví rozsudek.

Jako důkaz použil Rath snímek, který mu přinesla během jeho závěrečné řeči přímo do soudní síně asistentka jeho bývalého advokáta. Jde o momentku, na které muž podobný soudci Pacovskému poklimbává u piva.

Rath odmítl novinářům fotku ukázat a až nyní ji zveřejnil portál Česká justice. Rathovi snímek starý evidentně mnoho let posloužil při argumentaci, že ho „chtějí odsoudit na základě odposlechů jeho tlachů po dvou lahvích vína“.

„Jistě to děláte také. Ostatně například na internetu koluje fotka, kde vyspáváte po flámu,“ obořil se na soudce Roberta Pacovského. Ten ho napomenul a pohrozil pokutou. Rath mu přesto nabídl, že mu snímek ukáže. Zhruba za hodinu vtrhla do síně mladá žena s inkriminovaným snímkem. Od někdejšího sněmovního drzouna Ratha toho soudce snesl za poslední dva roky hlavního líčení docela hodně.

Tahle »kapka« ho viditelně otrávila nejvíc. A zrovna těsně před vynesením rozsudku… David Rath, jenž se podle obžaloby s chobotnicí kompliců dopustil rozsáhlé korupce ve Středočeském kraji, může zůstat za mřížemi 12 let. A verdikt, zatím nepravomocný, zazní právě ve čtvrtek.

Rozsudek nad Davidem Rathem budeme na Blesk.cz sledovat dnes od 13:00 on-line!

Hořké kapky doktora Ratha v průběhu procesu

Kapka č. 1:

Rath se snaží permanentně »dusit« soudce Roberta Pacovského. Žaloval ho za únik osobních údajů ze soudního spisu. A za to, že ho nechal ve vazbě, po něm chce 100 tisíc. Tím, že je soudce v jeho kauze žalovaný, je podle Ratha podjatý… Expolitik má výhrady i k senátu, jeho členové se prý nevhodně pošklebují, když mluví.

Kapka č. 2:

Rath záhadně a beze svědků spadl z kola na rovné asfaltové cyklostezce v Hostivicích. Skončil v nemocnici. Blesku řekl, že si z toho nic nepamatuje. Líčení se na dva týdny odložilo. Rath si stěžoval na závratě a nevolnosti. Proklepnul si ho ale soudní znalec a uznal ho schopným účastnit se jednání.

Kapka č. 3:

Žalobce Petr Jirát navrhl Rathovi nejméně devět let vězení a k tomu propadnutí veškerého majetku. Ten zareagoval tím, že změnil advokáta. Prý ho bude hájit strýc soudce Pacovského, který ale k jeho smůle odjel do zahraničí a popřel, že by se k obhajování Ratha upsal.

Kapka č. 4:

Rath shání nového právníka a zbavuje se nemovitostí. Byt v Hostivicích přepsal na firmu své milenky Renaty Horké a byt v Praze na společnost, kterou zastupuje jeho manželka Eva. Převody obou nemovitostí byly značně pod obvyklými tržními cenami.

Kapka č. 5:

David Rath se pokusil senát »uzemnit« třídenní závěrečnou řečí, kterou strčil do kapsy Fidela Castra. Mluvil 12 hodin o posudcích i třeba o tom, proč je omítka na buštěhradském zámku silná 10 centimetrů, a tudíž dražší…

V Rathově kauze zřejmě přibudou další obvinění. Tentokrát to mají být svědci, kteří se snažili vylepšit Rathovu situaci a řádně se do svých výpovědí zamotali nebo je ze lži usvědčily odposlechy.

Žalobce Petr Jirát potvrdil pro Lidovky.cz, že na několik svědků podá trestní oznámení kvůli lžím u soudu. Může to ale prý udělat až poté, co padne pravomocný rozsudek. Kdo se má bát, to zatím nechtěl prozradit.

tymitaky ( 23. července 2015 13:25 )

Koukám jak to ma TV pod palcem.

tymitaky ( 23. července 2015 11:59 )

Až zčerná to ne, lidé by ho neměli rádi.

jarypadlo ( 23. července 2015 11:15 )

Hlavně že Jirát chce podávat trestňáky na svědky.Kdyby je podal na soudní křiváky,udělá pro právní stát a vymahatelnost práva víc. https://www.youtube.com/watch?v=3nlCAZ7dVKU . https://www.youtube.com/watch?v=PbGiEGf81Jo

lipno ( 23. července 2015 10:54 )

Zalez!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lipno ( 23. července 2015 10:51 )

A kdo nám bude vládnout?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud