Tragédie na Českolipsku. Dvouleté děvčátko utonulo na koupališti

Bývalé koupaliště v Dubici na Českolipsku
Bývalé koupaliště v Dubici na Českolipsku  (Autor: Google Maps, Tereza Raabová (Ilustrační foto))
Autor: ČTK, red - 
8. července 2015
14:45

Na bývalém koupališti v Dubici v České Lípě utonulo dvouleté děvčátko. Policie případ šetří, dítě zřejmě neuhlídala jeho blízká příbuzná, která se zhroutila a není schopná výslechu.

Nehybné tělo děvčátka objevil kolem v úterý kolem 18:00 na hladině třicetiletý muž. Společně s dalším návštěvníkem koupaliště a posléze i s přivolanými policisty poskytoval dítěti první pomoc. Oživit se ho pak snažila i lékařka zdravotnické záchranné služby, ale přes veškeré úsilí se to nepodařilo, sdělila českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková.

Okolnosti neštěstí policie vyšetřuje. „Z dosavadního šetření zatím vyplynulo, že včera (v úterý) na děvčátko dohlížela jeho blízká příbuzná. Ta zatím vzhledem k špatnému psychickému stavu v důsledku události nebyla schopná výslechu,“ řekla policejní mluvčí.

Hlídejte si děti u vody, apeluje policie

Policisté podle Balákové opakovaně apelují na rodiče, prarodiče a další lidi, kteří dohlížejí u vodních ploch na malé děti. „Ty musejí být pod jejich neustálou kontrolou, protože i chvilkové opomenutí může mít nenapravitelné následky,“ zdůraznila Baláková.

Dítě, které se ztratilo u vody, hledali policisté už o uplynulém víkendu. „Šestiletého chlapce neuhlídala jeho matka na pláži Máchova jezera ve Starých Splavech. Nejprve ho hledala sama a po hodině a půl požádala o pomoc policisty,“ popsala událost mluvčí. Případ měl dobrý konec a zhruba do 45 minut po přijetí oznámení policisté pohřešovaného chlapce vypátrali živého a zdravého.

otylie.z.bolivie ( 8. července 2015 17:08 )

Jo je to tam samá sinice, nesmí se tam už dlouho koupat.

otylie.z.bolivie ( 8. července 2015 16:57 )

Ilustrační foto, vole.

Rumprecht ( 8. července 2015 16:12 )

Toto je koupaliště? Viděl někdy presstitut, jak koupaliště vypadá?

oliiiii3 ( 8. července 2015 15:35 )

Copak ta pribuzna delala , ze se ji utopilo dite, musi se hlidat i starsi deti natoz takova malicka. Rodicum preji at se s toho brzy dostanou,ale tohle je na velice dlouhou trat.

janapi ( 8. července 2015 15:33 )

Sorry,ale větším písmem pod titulkem to již být nemohlo: Na bývalém koupališti v Dubici v České Lípě ......

Zobrazit celou diskusi