Vodicí pes Figo zachránil svou paničku: Vrhl se pod kola minibusu, který se na ni řítil

Autor: ČTK - 
11. 6. 2015
13:26

Americké město Brewster ve státě New York má nového hrdinu. Stal se jím vodicí pes Figo, který se vrhl před minibus řítící se na nevidomou Audrey Stoneovou. Podle policistů, veterinářů i svědků, kteří incident viděli, byl osmiletý zlatý retrívr připraven obětovat svůj život, aby zachránil svou majitelku.

Řidič dvaašedesátiletou Audrey, která přecházela po přechodu pro chodce se svým vodicím psem, nejspíš neviděl. "Nevím, jestli si řidič myslel, že se bude žena pohybovat rychleji, ale vypadalo to, že se pes vystavil nárazu tak, aby ušetřil svou majitelku," popsal deníku The Journal News Mark Schwartz, zaměstnanec místní benzinové pumpy.

Na kole minibusu zůstalo množství psích chlupů. Figo utrpěl zlomeninu pravé přední nohy a hlubokou tržnou ránu. Jeho majitelka má zlomeninu pravého lokte, tří žeber a kotníku a řeznou ránu na hlavě. Mluvčí veterinární kliniky, kde vodicího psa léčí, uvedla, že se Figovi "daří opravdu dobře".

Paní Stoneová místním médiím řekla, že ji Figo podobně chránil již v minulosti, když se vrhl před nákupní vozík, který se na ni řítil. Myslí si, že jeho poslední statečný čin si zaslouží oficiální uznání. "Měl by získat Purpurové srdce od prezidenta," dodala. Purpurové srdce je nejstarším vyznamenáním americké armády udělované zraněným nebo zabitým vojákům.

Doporučujeme
stepanmaheu ( 14. června 2015 21:08 )

Bolestivý, ale zároveň také velmi dojemný příběh o tom, jak se během okamžiku stal s vodicího psa pes záchranář. A purpurové srdce - to je, myslím, bez diskuse. http://www.strihanipsunavarova.cz

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa