Dětem se daří výborně, narozeniny oslavíme zase v úzkém rodinném kruhu,“ řekla matka paterčat Alexandra Kiňová. Děti podle ní stále velmi vnímají hudbu, jak tomu bylo už před rokem, nyní už i tancují. Péče o paterčata je podle ní však stále náročná.

Když byli malí, měli jsme strach, že se jim něco stane. Teď, když jsou větší, tak je to zase větší zápřah, protože jsou všude,“ uvedla. Dodala, že je pro ni nejdůležitější, že jsou děti zdravé. „Režim máme daný a dodržujeme ho pořád. Ale už to v pohodě zvládneme ve dvou,“ řekla.

Po obědě a odpolední svačince s dětmi ráda chodí do milovického zábavního parku Mirákulum, děti se tam rády dívají na živá zvířátka. První česká paterčata Tereza, Alex, Martin, Michael a Deniel se narodila císařským řezem 2. června 2013 v podolské nemocnici v Praze.

Na porod nemocnice zdvojila všechny služby, včetně lékařských na operačním sálu, v pohotovosti byly laboratoře i služby pro případnou transfuzi. Děti se narodily v pořádku, na svět se všechny dostaly za pět minut.

Fotogalerie
10 fotografií