Pátek 31. března 2023
Svátek slaví Kvido, zítra Hugo
Zataženo, déšť 13°C

Indická policie řeší oříšek: Případ holubího špiona!

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK - 
1. června 2015
06:48

Na krku měl podivný předmět s dráty, na křídle přilepenou nesrozumitelnou zprávu, a tak to obyvatelé indické vesnice u hranic s Pákistánem viděli jasně. Holub, kterého chytili zhruba čtyři kilometry od státu, s nímž mají územní spory, by mohl být létajícím špionem sousední země. Předali jej proto policii, která na jeho prověření nasadila moderní techniku. Holub však zatím zůstává pro úřady záhadou.

Policii enormně zajímal vzkaz na křídle holuba. Slova psaná v urdštině, kterou používají zejména muslimové, jsou však stěží čitelná a zatím se je nepodařilo rozluštit. Záhadou zůstávají i čísla, která měl pták natištěna na svém peří. Policisté se nejprve domnívali, že jde o telefony, avšak to se nepotvrdilo.

Opeřenec putoval rovněž na rentgen, který měl nalézt případné cizí předměty v jeho těle, ovšem nenašel. „Zkoumáme dál,“ řekl CNN policejní šéf regionu Pathankot v neklidném Pandžábu Rákéš Kaušál.

Lidé v hraničních oblastech Pandžábu žijí v dlouhodobém napětí a podezření na nekalé aktivity druhé strany tu nejsou nijak výjimečná. Indie má s Pákistánem dlouhá desetiletí územní spory, o horské území Kašmíru proběhly už tři války. Kvůli velké nedůvěře mezi obyvateli obou stran hranice nejsou ani podobné případy jako „holubí špion“ brány na lehkou váhu. „Je to první takový případ v této oblasti. Je to citlivé hraniční pásmo,“ prohlásil Kaušál.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa