Vzhled bezdomovce nepomohl: Guru Járu prozradili jeho uctívači!

Autor: dce - 
19. května 2015
17:36

Koncem minulého týdne policisté na Filipínách konečně chytili Jaroslava Dobeše aka guru Járu, který byl v Česku odsouzen za několikanásobné znásilnění. Jak ho ale při jeho aktuálním zanedbaném zjevu poznali? Snadno – Dobeš je totiž natolik neopatrný, že si na Filipíny zval obdivovatele.

Když se guru Jára rychle ukryl na Filipínách, asi si myslel, že má nad českou justicí vyhráno. Jenže dlouhá ruka zákona na něj dosáhla i tam. Přestože se Dobeš pokoušel o změnu vizáže – která mu upřímně řečeno vyšla velice dobře – policisté ho vypátrali. Paradoxně díky jeho vyznavačům.

Ti totiž za ním na malý ostrůvek v Asii jezdili i nadále a je více než pravděpodobné, že právě díky nim se policie dostala Járovi na stopu. Dobeš zde provozoval i dál svou školu ezoteriky a „učil“ zájemce. „Byli jsme dlouho v nepřímém kontaktu, pak jsem dostal možnost za Járou přiletět, čehož jsem využil,“ popsal Petr T. serveru iDNES.cz.

Česká policie podle serveru zátah na guru Járu spolu s filipínskými kolegy připravovala přes čtyři měsíce. Dobeš byl zadržen v pátek místními policisty.

Na ostrově bylo Járových žáků více, bydleli v palmových chatkách, které si Dobeš nechal postavit. I tady se mu dařilo – kurzy byly totiž pěkně mastné.

I na Filipínách Dobeš dál prováděl tzv. odháčkování. Právě za to byl loni na podzim odsouzen k deseti letům vězení. On i jeho spolupachatelka Barbora Plášková, která dostala jen o půl roku méně, se odvolali.

lightyellow ( 4. srpna 2015 21:16 )

Beztak jedna babka povídala, že si možná nepamatuje, jestli se náhodou nevyspala s nějakým Guruem a média s policií z toho udělali kauzu, protože jsou z toho dobré prachy..

lightyellow ( 4. srpna 2015 21:13 )

Kdyby šlo jen o ostrůvek, média si cucají z prstu co můžou - jednou je to Jaroslav, podruhé Josef, pak píšou, že je odsouzený i poté, co soud zrušil rozsudek.. Jak pak těm médiím člověk může věřit?

martinbraun ( 20. května 2015 04:43 )

Malý ostrůvek v Asii. Má asi 100 milionu obyvatel. Vzdělanost redaktorů blesku je opravdu nepřekonatelná.

cityjail ( 19. května 2015 18:52 )

Až se to prase dostane do lapáku,voni jej ti frustrovaní spoluvězni taky vodháčkujou.Ve chvilce,kdy bude mít problém udržet stolici,si mockrát vzpomene na Filipínský ostrůvek.A nebo taky ne,podle toho co soudy,žejo.Už se stalo ledacos.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud