Zatkli vrahy pandy: Pytlákům hrozí za smrt zvířete až doživotí!

 (Autor: AP/ČTK)
Autor: shp, ČTK - 
13. května 2015
16:08

Policie v jihozápadní Číně zatkla deset lidí, kteří čelí obvinění ze zabití samičky pandy velké a obchodování s částmi jejího těla. Čínská televize CCTV uvedla, že policie v provincii Jün-nan zadržela u pytláků a prodavačů pandí kožešinu, maso, kosti a vnitřnosti. Obětí pytláků se stalo zvíře žijící ve volné přírodě, sdělila televize.

Panda velká patří k ohroženým druhům. Ve volné přírodě přežívá podle nejnovějšího sčítání 1864 pand velkých poté, co se jejich počet od posledního sčítání v roce 2003 zvýšil o 268.

Dalších 300 pand pobývá v různých chovných středicích, rezervacích a zoologických zahradách, především v Číně. Pandy velké jsou ohroženy proto, že mizí jejich přirozené životní prostředí, a tím i jejich výhradní potrava – výhonky jediného druhu bambusu –, kvůli své nízké reprodukční schopnosti, ale také kvůli pytlákům.

Za zabití pandy, za jejíž kožešinu jsou sběratelé trofejí ochotni zaplatit v přepočtu statisíce korun, hrozí pachateli až trest smrti, napsal zpravodajský server BBC News.

santini ( 13. května 2015 16:19 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud