Případ Kramný: Za fotky těl Moniky a Klárky z pitevny zaplatí milion pokutu!

Autor: Richard Veselý, zrk - 
3. května 2015
06:20

Pokuta milion korun, zákaz práce v advokacii či vyškrtnutí z advokátní komory! To hrozí advokátovi, který televizi Nova poslal děsivé fotografie mrtvé Moniky a Klárky.

Za hrůzné snímky čekají právníka, který 40 snímků TV Nova poslal, problémy. Případ vyšetřuje advokátní komora. „Televize Nova nám předala e-mailovou korespondenci, kterou vedla s člověkem, který jim fotografie zaslal. Jedná se o člena České advokátní komory. Již byl předán podnět k vyšetřování,“ řekla Blesku mluvčí komory Iva Chaloupková.

Hrozí mu přísné tresty. „Může být potrestán až vyškrtnutím z advokátní komory, dočasným zákazem výkonu advokátní praxe nebo pokutou až do výše stonásobku minimální mzdy,“ dodala mluvčí. Ta je nyní 9200 Kč, sankce by tedy činila 920 000 Kč!

O jakého advokáta jde, odmítla prozradit. Spekuluje se však o jméně egyptského právníka Ezzata Bashiera, který v minulosti spolupracoval s obhájci Petra K. Na dotaz Nedělního Blesku si vyžádal otázky e-mailem, ale do uzávěrky na ně neodpověděl.

Na snímcích jsou těla Moniky a Klárky. Kdosi je, zřejmě na mobilní telefon, nafotil nahé, ležící na zemi pitevny. Na tělech jsou jasně znatelné modřiny, bradavky mají rozrastrovány. „Fotografie byly předány policii, která vyšetřuje, kdo a kdy fotografie nafotil,“ řekla advokátka Petra K. Jana Rejžková.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

babana ( 4. května 2015 08:52 )

Např. dle ust. § 31 odst. 2 "Provozovatel poskytuje objektivní a vyvážené informace nezbytné pro svobodné vytváření názorů..." zák. č. 231/2001 Sb. A další práv. předpisy. Stačí?

dobrotka ( 4. května 2015 01:44 )

banana - od kdy je povinnosti bulvaru poskytovat vyvazene zpravodajstvi????

tymitaky ( 3. května 2015 23:04 )

Tak to máš blbý.

babana ( 3. května 2015 22:08 )

To se také často ptám

tymitaky ( 3. května 2015 22:05 )

Rád bych se tě na něco zeptal, kde to žiješ?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud