Evakuace Sochy svobody v USA: Kvůli podezřelému balíčku

Policie musela v pátek evakuovat Sochu svobody a spolu s ní i celý ostrov Liberty Island, na němž stojí.
Autor: haj - 
24. dubna 2015
21:23

Jedním ze symbolů amerického města New York je jednoznačně Socha svobody. Jenže teď je zelená dáma s pochodní v ruce v nebezpečí. Policie ji musela v pátek evakuovat a spolu s ní i celý ostrov Liberty Island, na němž stojí. 

Důvodem vyklizení ostrova je hlášení o podezřelém balíčku. „Policie ověřuje hlášení o podezřelém balíčku. Preventivně byl evakuován Liberty Island,“ uvedly americké úřady.

Televizní stanice CNN uvedla, že se má zmíněný balíček nacházet v bezpečnostní skříňce návštěvnického centra Sochy svobody. Dokonce se objevují i nepotvrzené zprávy o anonymním telefonátu. Přibližně v době poledne místního času měl někdo nahlásit, že je na místě bomba.

Socha svobody, která je jedním z nejnavštěvovanějších míst amerického New Yorku, stojí již od 28. října 1886. Sochu Američanům dali jako dárek Francouzi a autory budovy jsou Frédéric Auguste Bartholdi a Gustave Eiffel.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud