Dej mi hudlana, dlouhánko! Láska mezi nosorožcem a žirafou

Autor: jp, zrk - 
17. dubna 2015
05:55

Je možné, aby se žirafa zamilovala do nosorožce? Ač jde o dvojici z odlišných zvířecích světů, v královédvorské zoo se to stalo! Tak dlouho po sobě pokukovali, až z toho byla pusa jako hrom!

Vše začalo iniciativou asi roční žirafy, která zvědavě nahlížela do sousedícího výběhu, až upoutala pozornost nosorožčího kluka. Ten se na to, že mu budou teprve tři měsíce, nenechal elegantní dámou vábit dlouho.

„Bylo vidět, že i on je zvědavý, se zájmem dostat se k ní co nejblíže usilovně natahoval hlavu. Žirafa ho pak nakonec svým dlouhým jazykem olízla,“ popsala mluvčí zoo Jana Myslivečková, které se sblížení mezi žirafou a nosorožcem podařilo zachytit. Malého nosorožce žirafí polibek evidentně překvapil. Ztřeštěně poskakoval a točil se dokola, jako by se mu z žirafího polibku zatočila hlava.

Slunce svítí, a tak se díky příznivému počasí plní v zoo výběhy dalšími desítkami zvířat, která si užívají jeho paprsky. Od 4. dubna tu běží jarní mezisezona, při níž už venku uvidíte třeba i oba druhy žiraf, síťované i Rothschildovy, nebo zebry Grévyho. K jaru patří samozřejmě mláďata, kterých se od začátku roku narodilo a vyklubalo 136.

naidka ( 17. dubna 2015 07:34 )

* * * HEZKÉ * * *

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud