Sobota 23. září 2023
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 19°C

Při razii v české mešitě našli statisíce: Byly určené teroristům?

Autor: ljš - 
16. dubna 2015
18:34

Krom zakázané knihy našli i balík peněz! Policie prověřuje, pro koho byly určené peníze, které našla při razii v Islámské nadaci. Směřovat totiž měly do Sýrie, jejíž část ovládá Islámský stát.

Podle serveru Neovlivni.cz se v mešitě, kde policisté loni v květnu zatkli několik lidí, našly stovky tisíc v hotovosti. Úřad pro odhalování organizovaného zločinu prý nyní prověřuje, jestli nebyly určené pro bojovníky Islámského státu.

Serveru to nepřímo potvrdil i jediný obviněný v celé kauze, Vladimír Sáňka, který je v hledáčku policie za šíření kontroverzní knihy o islámu. "Já ty informace mám, ale nesmím nic vynášet ze spisu. Ale vidím, že i vy zjevně informace máte," řekl.

Organizace se přitom netají tím, že peníze, které prý pocházejí z drobných darů lidí v modlitebnách, měly putovat do Sýrie. Trvá ale na tom, že byly určené na humanitární účely. Policie případ kvůli probíhajícímu vyšetřování odmítá jakkoli komentovat, není proto jasné, zda má pro své podezření nějaký konkrétní důvod.

Česko možné napojení na islámský terorismus řeší i v jiném případě. Eurokomisařka Věra Jourová totiž přišla s tvrzením, že spolu s radikály bojuje i jeden český občan. O jeho identitě se ale nic neví, a ministerstvo zahraničí navíc informaci odmítlo potvrdit.

zaviracispendlik ( 17. dubna 2015 11:26 )

Šabatka se jich zastane a vezme si je domů))))

dzery ( 17. dubna 2015 08:58 )

babana ( 17. dubna 2015 08:04 )

Salámismus je zločinná ideologie a kdo jí schvaluje a podporuje patří zavřít nebo deportovat. Furt se "řeší" IS, zbytečně umírají lidé a vojáci, kteří s tím zlořádským bioodpadem bojují - vysmažit to jimi obsazené území napalmem a ne se s nimi párat v rukavičkách.

bandour ( 17. dubna 2015 07:21 )

plný souhlas, buldozer a okamžité srovnání se zemí

9rot6 ( 17. dubna 2015 05:59 )

Hmm,někdo povoluje ty jejich chrámy,někdo se tu dušoval,že je to pod kontrolou, někdo také povolil,že je přijmeme a zatím dočasně, než se situace uklidní,velmi zajímavé jak si sem natahat a zavléci v podstatě cokoli od nemocí počínaje a podporou terorismu konče,denně jich připlouvá do Itálie a Řecka stovky a EU jen přihlíží a přihlíží,namísto toho,aby se už konečně začala tato otázka řešit, řeší se tam nesmysly,jak mají být oblé banány, rovné okurky vypěstované ve fóliácích, biopotraviny,biopaliva a další nebetyčné "krávoviny", dokonce se schvaluje migrace obyvatel z těchto rizikových oblastí do EU, "no šmarjá pano podsrpenská, vidíš",zatím to vypadá,že je to cesta do pekel!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud