Tisíce muslimů se postaví za židy! V Norsku plánují utvořit "kruh míru"

Ilustrační foto
Autor: ČTK - 
21. února 2015
12:23

Přes 2000 norských muslimů se dnes večer chystá vytvořit lidský řetěz míru kolem synagogy v Oslu na znamení solidarity s židovskou obcí po teroristických útocích v Kodani. Jedním z organizátorů akce je 17letá Hajrah Arshadová.

"Myslíme si, že po teroristických útocích v Kodani je ten správný čas pro nás muslimy, abychom odsoudili pronásledování Židů, které se děje," řekla Arshadová norské televizi NRK. Účast na vytvoření "kruhu míru" jí na Facebooku přislíbilo přes 2000 lidí.

Akce se koná jako protest proti činu Omara El-Husseina, dánského potomka palestinských přistěhovalců, který o uplynulém víkendu zaútočil na kodaňskou synagogu a předtím na kavárnu, kde se konala debata o svobodě projevu. Při útocích zahynuli dva lidé, nakonec El-Husseina policisté zastřelili.

Židovská komunita v Norsku je jednou z nejmenších v Evropě, tvoří ji asi tisícovka lidí. Naopak počet muslimů je ve zhruba pětimilionovém Norsku odhadován až na 200.000 lidí, drtivou většinu muslimů tvoří přistěhovalci a jejich potomci.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

liskabystrouska ( 21. února 2015 20:15 )

mikade ( 21. února 2015 14:58 )

 Noci jsou chladné Kamile!! Jen aby nemělo těch 2000 lidumilú teplé prádlo z bílé, 1000% bavlny....

koko365 ( 21. února 2015 14:06 )

 Hmm aby tu holku nevzal do svekch pracek ta jejich Sociálka

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud