Pátrání po Jůlii bylo ukončeno v úterý kolem 16. hodiny, kdy bylo její tělo nalezeno v lesíku nedaleko libereckého letiště v Ostašově.

"Lékařka na těle dívky nezjistila stopy násilí. Podle všeho si dívka ublížila sama. V jejích osobních věcech jsme našli doklady, a také dopis na rozloučenou," řekla policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

"V nejbližších dnech nařídíme provedení soudní pitvy, která zjistí přesnou příčinu smrti dívenky. Nešťastnou a pro rodinu bolestnou událost policisté i nadále prošetřují a zjišťují veškeré okolnosti. S ohledem na věk dívky, na rodiče, kteří jsou v péči lékařů, nebudeme sdělovat ani bližší informace k tomu, jaký způsob si dívenka k odchodu ze života zvolila," dodala.

Názor psychologa

"U dětí je velmi obtížné odhadnout, že se pokusí o sebevraždu, často u nich jde o zkratové jednání a figuruje zde velká řada věcí, které dítě mohou postrčit na tu dobrou či špatnou stranu. Dospělý dává signály, že chce pomoc, ale u dítěte to může být ze vteřiny na vteřinu - zvlášť u dívky v tomto věku," uvedl pro Blesk.cz dětský psycholog Jiří Novák.

"Často ani nechtějí zemřít, bývá to demonstrace - doufají, že je rodiče najdou a zachrání. Je to prostě jen nešťastná náhoda," prohlásil Novák. "Spouštěčem v jejím věku mohlo být cokoliv - mohla se pohádat s kamarádkou, mohla to být nešťastná láska nebo ztráta důvěry, prostě cokoliv," dodal.

Našli jen mobil


Zdroj: http://www.denik.cz/z_domova/trinactileta-skolacka-se-ztratila-cestou-do-krouzku-20150414.html

Matka pohřešované viděla dívku naposledy v pondělí 13. dubna, když ji kolem 07:30 vysadila před Základní školou Lesní v Liberci, kde děvče chodilo do sedmé třídy. "Během polední pauzy pak Julie M. navštívila se spolužačkou její matku v centru města, a poté se obě dívky vrátily zpět do školy na odpolední vyučování," popsala pohyb dívky policejní mluvčí. 

Vyučování skončilo v 15:30 a o hodinu později měla být dívka na kroužku v Základní umělecké škole v Liberci. Kolem 16:00 ještě telefonicky hovořila se svou matkou. Když ji ale přijela po skončení kroužku na ZUŠ, který měl začínat v 16:30, vyzvednout, dozvěděla se, že dívka vůbec nedorazila. 

"Matka se po doptávání po kamarádkách, známých a rodině obrátila v 19:00 na policisty. Po získání fotografie dívky a zjištění důležitých informací se rozeběhla pátrací akce, do které byly zapojeny bezmála dvě desítky policistů, policejní psovod i městská policie," popsala pátrání mluvčí.

Policii se podařilo najít dívčin telefon v prostoru kolem Nákupního centra Globus. "Propátrání terénu, ale i okolí a cest, kterými se mohla dívka vydat sama do svého bydliště, bylo negativní," dodala Suchánková. 

Fotogalerie
13 fotografií