Pátek 12. dubna 2024
Svátek slaví Julius, zítra Aleš
Polojasno 19°C

V dubnu se pořádně oteplí: Teploty se vyšplhají až na 20 stupňů!

Počasí bude v dubnu teplé.
 (Autor: profimedia.cz)
Autor: shp, ČTK - 
4. dubna 2015
15:16

I když jsme v uplynulém týdnu mrzli, zažili déšť i sníh, v tom následujícím se naštěstí pořádně oteplí. Příští víkend by mohly teploty dosáhnout 14 až 18 stupňů Celsia. Ve druhé polovině dubna pak mohou při malé oblačnosti odpolední teploty šplhat až k dvaceti stupňům. Proti minulému týdnu také ubude srážek. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Dlouhodobá průměrná teplota v ČR od 6. dubna do 3. května je 9,6 stupně Celsia. Nadcházející čtyři týdny by se od této hodnoty neměly výrazně odchýlit, zejména odpolední teploty ale už mohou být příjemné.

Výrazně to bude záviset na oblačnosti. „Při malé oblačnosti lze očekávat studená rána a poměrně vysoké odpolední teploty, které v některých dnech druhé a třetí dekády dubna budou dosahovat 20 stupňů Celsia,“ uvedl ČHMÚ.

Naopak ve dnech s velkou oblačností budou rozdíly mezi ranními a odpoledními teplotami podstatně menší. Minulý týden byl srážkově nadprůměrný.

Déšť i sněžení ale budou ustávat, další dva týdny by měly být srážkově naopak podprůměrné. Více pršet bude opět až ve druhé polovině dubna.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

naidka ( 4. dubna 2015 18:12 )

Aprílové počasí už takové je. Loni na podzim ani letos jsem neměla chřipku díky těm teplotním výkyvům, které zřejmě zocelují imunitu.

liskova1977 ( 4. dubna 2015 17:47 )

Dvacet stupňů bylo i před pár týdny, a dneska jsem šla ven v kabátu a kulichu . Proč ne, organismus zatím drží, takže mi to střídání ročních období 2x až 3x denně už i přestává vadit a přijde mi lehce komické.

naidka ( 4. dubna 2015 16:33 )

Paráda jaro je tady!

Zobrazit celou diskusi