Pro malé koledníky – Lentilkové bábovičky

Budete potřebovat na 12 báboviček:
2 hrnky polohrubé mouky
1 hrnek cukru
3/4 hrnku slunečni­cového oleje
1 hrnek smetany na vaření
3 vejce
1 kypřicí prášek
máslo na vymazání forem, hrubá mouka na vysypání forem
50 g nasekané hořké čokolády
50 ml smetany ke šlehání
4 krabičky Lentilek
Postup:
Formy na bábovičky pečlivě vymažte kouskem másla a vysypte hrubou moukou. Těsto by mělo sahat kousek nad polovi­nu formy, bábovky vyběhnou. Pečte na 160 °C asi 20 minut.
Postavte kastrůlek na sporák a na mírném plameni dejte zahřát smetanu z varianty. Jakmile začne hrozit, že uteče z kastrůlku, vypněte hořák a přidejte nasekanou čokoládu.
Míchejte, dokud se čokoláda neroz­pustí. Pokud to bude opravdu nutné, maličko prohřejte. Nasekejte Lentilky. Vychladlé bábovičky polévejte čokoládovou polevou a sypej­te sekanými Lentilkami. 


Pro mlsouny - Kynutá vosí hnízda

Budete potřebovat:
50 dkg polohrubé mouky
3 dkg droždí
3/8 l mléka
5 dkg tuku
5 dkg cukru krystal
2 žloutky
citronová kůra
lžička soli

Náplň:
10 dkg másla
5–10 dkg oříšků
5 dkg rozinek
5 dkg sušených nebo kompotovaných třešní
5–10 dkg zavařené dýně nebo pevných hrušek,
5 dkg cukru krystal
skořice, příp. kandovaná pomerančová kůra, rozpuštěné máslo na potírání

Postup:
Ze všech surovin zaděláme vzešlým droždím těsto tuhé asi jako na buchty. Po vykynutí z něho vyválíme dva obdélníky, široké asi 25–30 cm a na malík silné. Potřeme je máslem, pocukrujeme a posypeme sekanými oříšky, rozinkami, třešněmi a na malé kostičky nakrájenou dýní nebo hruškami. Můžeme použít i kompotované vypeckované třešně, které necháme na cedníku okapat. Můžeme přidat i drobně pokrájenou kandovanou pomerančovou kůru, podle chuti mírně sypeme skořicí. Pak obdélníky stočíme jako na závin a krájíme z nich dílky široké 4–5 cm. Na jedné řezné straně těsto stáhneme k sobě a touto stranou stavíme hnízda na pomaštěný plech. Hnízda potřeme rozpuštěným máslem a po vykynutí upečeme. Máslem potíráme i během pečení. Pečeme na 200 stupňů Celsia.

Babiččin velikonoční beránek

Budete potřebovat:
2 celá vejce
10 dkg cukru na pečení
8 dkg másla
18 dkg polohrubé mouky
1 lžička prášku do pečiva
vanilkový cukr
citronová kůra
rozinky na ozdobu, cukr moučka na pocukrování

Postup:
Množství těsta je třeba přizpůsobit velikosti formy na pečení. Níže uvedené množství je určeno pro malou až středně velkou formu.
Žloutky oddělíme od bílků a třeme je s cukrem a máslem asi čtvrt hodiny. Pak přidáme polohrubou mouku smíchanou s práškem do pečiva, vanilkový cukr, citronovou kůru a nakonec sníh ze dvou bílků. Připravené těsto dáme do dobře vymazané formy. Pečeme v předehřáté troubě asi 45 minut zpočátku na 200 stupňů, po 15 minutách zmírníme na 180 stupňů Celsia. Po upečení necháme beránka ještě chvíli ve formě, až se těsto trochu odtáhne od stěn. Pak jej opatrně vyklopíme. Dvě rozinky dáme místo očí a na čumáček a vydatně pocukrujeme moučkovým cukrem.