Fatální pád lešení: Zřícená konstrukce zabila 14 lidí!

Autor: ČTK - 
26. března 2015
07:20

Nejméně 14 lidí zahynulo při pádu lešení na stavbě ve střední části Vietnamu. Při neštěstí se zranily téměř tři desítky lidí. Místo tragédie prohledávají záchranáři a není jasné, kolik lidí může být pod troskami lešení.

Pomocná konstrukce se zřítila ve středu večer místního času v přístavním městě Son Duong v provincii Ha Tinh, kde stavbaři pracovali na vznikající gigantické pobřežní hrázi v mořském přístavu.

Podle jednoho z přeživších bylo v době pádu na stavbě více než 40 lidí, přesný počet však není znám. Lešení se prý chvilku před svým zhroucením několikrát zatřáslo.

Někteří dělníci začali panikařit, ale někdo nás uklidnil a všichni pokračovali v práci. Asi 20 minut po prvním otřesu se lešení náhle zřítilo. Myslel jsem, že zemřu. Nevím, kdo mě vytáhl z trosek,“ řekl Hoang Huu Thai zpravodajskému portálu VnExpress.

jarypadlo ( 26. března 2015 07:38 )

Lešení asi bylo poctivé jako adidasky z tržnice.

Zobrazit celou diskusi