Tonoucí se stébla chytá: Kocoura z řeky zachránili hasiči

Autor: jp - 
3. 3. 2015
15:38

Jaké to je, když se tonoucí stébla chytá, zažil kocour Alešek v Jaroměři na Náchodsku. V jeho případě se oním stébélkem stala slabá větvička, prorůstající z břehu nad hladinou Labe, které se zachytil po pádu do řeky.

Kocour do vody spadl zřejmě nešťastnou náhodou, když se procházel po hradbách nad řekou. Měl štěstí, že z betonových tvárnic, lemujících břeh Labe, prorůstají kořeny a větévky. Na jednu takovou se mu podařilo dostat a držet se jí. Pak mu nezbývalo než doufat, že ho někdo vysvobodí. Jinou možnost záchrany neměl.

Pomoci se Alešek dočkal díky všímavému obyvateli Jaroměře. Na uvízlé zvíře upozornil strážníky a ti přivolali na místo hasiče. „Ti spustili na řeku člun a kocoura se společnými silami podařilo zachránit. Zabalili jsme ho do deky a převezli na služebnu,“ řekl velitel jaroměřských strážníků Ondřej Mundl. Nakonec se strážcům zákona podařilo najít i majitelku kocourka, kterého jí v pořádku vrátili.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

lydyna ( 3. března 2015 20:24 )

Proč nezodpovědná majitelka. Bydlí u řeky a kocour chodí ven. To ho má zavřít navždy v domě k vůli tomu, že tam teče řeka. Moje kočky také chodí ven a bydlíme u hlavní silnice a to jestli je zajede auto neovlivním. A pak bubu vinit řidiče, že je zajel. Nebo jsem nezodpovědná, že chtějí chodit ven i když jsou kastrované a přesto zavřené doma nechtějí být.

naidka ( 3. března 2015 16:51 )

Z dnešního Plesku je tento článek nejlepší. Díky všímavým lidem hasiči zachránili kocourka před jistou smrtí. Šikulové.

andorea ( 3. března 2015 16:24 )

Díky za kocourka, páni hasiči!

glindel ( 3. března 2015 16:14 )

 Kdo bude platit výjezd? Nezodpovědná majitelka, nebo daňový poplatníci?

Zobrazit celou diskusi
Další videa