94letého muže obvinili z vraždění v Osvětimi: Podílel se na smrti až 3700 lidí!

Autor: ČTK - 
23. února 2015
22:45

Prokuratura v německém Schwerinu dnes obžalovala 94letého muže z účasti na zavraždění nejméně 3681 lidí, když působil jako zdravotník SS v bývalém koncentračním táboře Osvětim-Březinka. Muž zřejmě stane před soudem kvůli podezření, že pomáhal při zabíjení.

Vyšetřovatelé prý zjistili, že obžalovaný byl v Osvětimi-Březince od 15. srpna do 14. září 1944 jako příslušník vojenské zdravotní služby SS. Během této doby bylo v plynových komorách zabito nejméně 3681 osob.

Deník Bild k případu uvedl, že obžalovací spis má 83 stran. Obžalovaný, označený jako Hubert Z., byl už v letech 1942 a 1943 i v koncentračních táborech Sachsenhausen a Neuengamme.

Advokát Peter-Michael Diestel podle Bildu tvrdí, že vyšetřovací dokumenty neobsahují žádný důkaz o konkrétní trestné činnosti, které by se jeho mandant Hubert Z. dopustil.

Prokurátor Hans Förster ale DPA řekl, že pro vznesení obžaloby, která se týká pomoci při zabíjení, je rozhodující, že muž o charakteru Osvětimi-Březinky jako vyhlazovacího tábora věděl a svou činností jeho fungování podpořil. Obžalovaný přitom nemusel být do zabíjení přímo zapojený.

Odhaduje se, že nacisté v nacistickém vyhlazovacím táboře v Osvětimi, k němuž patřil i tábor Osvětim-Březinka, zavraždili nejméně 1,1 milionu lidí, většinou Židů.

 

 

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

tgbg ( 24. února 2015 07:21 )

ZKUR.VENÁ RUSKO-KOMUNISTICKÁ-TERORISTCKÁ PROPAGANDA.

zauber ( 24. února 2015 07:13 )

Další dobří komici. Tak a teď mu dají doživotí. To v přepočtu znamená několik málo měsíců. Hlavně si to vy němečtí bijci za spravedlnost pořádně vychutnejte. Takovej 94 letej dědek už ani neví kdo je, ale alespoň se nebude bránit "spravedlivému" trestu.

vencapernik ( 24. února 2015 00:28 )

Prokurátor Hans Förster ale DPA řekl, že pro vznesení obžaloby, která se týká pomoci při zabíjení, je rozhodující, že muž o charakteru Osvětimi-Březinky jako vyhlazovacího tábora věděl a svou činností jeho fungování podpořil. Obžalovaný přitom nemusel být do zabíjení přímo zapojený. Stejnym principem mela byt odsouzena vsechna komunisticka verbez v Ceskych zemich a ne je nechat po prebarveni zase vladnout. Ted mate dusledky vaseho "pokojneho" prevratu. Stejny komunisticky ku.rvy vas oblbuji a okradaji dal. DOBRA PRACEM SOUDRUZI!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud