Všichni nejsme teroristé! Přes 1000 muslimů vytvořilo lidský řetěz u synagogy v Oslu

Autor: ČTK - 
21. února 2015
23:02

Přes 1000 norských muslimů dnes večer vytvořilo lidský řetěz míru kolem synagogy v Oslu na znamení solidarity s židovskou obcí po teroristických útocích v Kodani. Účastníci akce, která měla poskytnout symbolickou ochranu místní židovské komunitě, provolávali hesla odsuzující antisemitismus. Po boku organizátorů happeningu stanuli během večera místní židovští vůdci. 

"Myslíme si, že po teroristických útocích v Kodani je ten správný čas pro nás muslimy, abychom odsoudili pronásledování Židů, které se děje," řekla norské televizi NRK jedna z organizátorek akce, 17letá Hajrah Arshadová. Účastníci lidského řetězu provolávali hesla jako "Ne antisemitismu, ne islamofobii". 

Akce se uskutečnila jako protest proti činu Omara El-Husseina, dánského potomka palestinských přistěhovalců, který o uplynulém víkendu zaútočil na kodaňskou synagogu a předtím na kavárnu, kde se konala debata o svobodě projevu. Při útocích zahynuli dva lidé, nakonec El-Husseina policisté zastřelili. 

"Na světě je mnohem více těch, kteří šíří mír, než těch, kteří šíří válku. Stále existuje naděje pro lidskost, mír a lásku jdoucí přes všechny náboženské rozdíly," pronesl dnes ke shromážděným muslimům další z organizátorů Zeeshan Abdullah. 

Židovská komunita v Norsku je jednou z nejmenších v Evropě, tvoří ji asi tisícovka lidí. Naopak počet muslimů je ve zhruba pětimilionovém Norsku odhadován až na 200.000 lidí, drtivou většinu muslimů tvoří přistěhovalci a jejich potomci. 

gioconda ( 9. března 2015 08:58 )

http://atllanka.net

dr.x.crement ( 9. března 2015 04:55 )

Džihád + šária není svoboda a demokracie. Halal je jen rituální porážka,která nemá vliv na svobodu člověka..

dr.x.crement ( 9. března 2015 04:52 )

Doc.Konvička na hrad!!! Viz ivcrn.cz, tam je vše.

plzenska ( 22. února 2015 05:52 )

Až zrušíte šariju a halal, tak vedle sebe můžeme žít. Jinak tohle je na nic. Islám není demokracie ! Islám v ČR nechci. www.ivcrn.cz. Konvička na Hrad !

datelobecny ( 22. února 2015 00:31 )

Jo, jo, všichni nejsme teroristi, jen chodíme do stejné mešity.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud