Dům hrůzy, kde zemřela těhotná Romana: Lidé tu házejí z oken i psy!

Autor: Ivana Žáková - 
12. 2. 2015
05:03

Panelák, kterému nikdo neřekne jinak než dům hrůzy! V pátek z 10. patra vypadla těhotná Romana A. (†24). Zdaleka se ale nejednalo o jediný zdejší děsivý případ. Z 4. patra domu zase kdysi majitel vyhodil vlastního psa!

Věžák v Makarenkově ulici všichni znají jako dům hrůzy. Policie tam jezdí i několikrát do týdne. „Během pár měsíců jsme tam prověřovali opakované trestné činy ublížení na zdraví, týrání zvířat i obecné ohrožení. Řešili jsme i krádeže železných roštů za padesát tisíc korun,“ potvrdila deníku Aha! karvinská mluvčí Zlatuše Viačková.

Kvůli požáru v kočárkárně, který někdo úmyslně založil, museli hasiči evakuovat celé deváté patro. Jindy zase lidé utíkali z domu ven, protože se báli výbuchu.

Muž (61) vyšetřovaný pro obecné ohrožení nechal otevřené hořáky u sporáku, pootevřené dveře a odešel pryč. Chtěl, aby dům vylétl do vzduchu. Plyn se šířil po chodbě a jen díky citlivým nosům všímavých sousedů nedošlo k výbuchu.

„Jeho žena předtím chtěla spáchat sebevraždu. Vyskočila z osmého patra, ale zůstala viset na lešení. Pád ze čtvrtého patra ale nepřežil pes, kterého z okna vyhodil jeho majitel. Mám tady hrozný strach už dál bydlet,“ popsala Aha! Erika Deméterová, která se stará o batole.

„Strach mám, i když vycházím ven, nikdy nevím, jestli na mě něco nespadne,“ dodává. Právě ona se svým druhem byla svědkem i poslední tragédie, kdy minulý čtvrtek přišla o život její sousedka Romana A.

Romanu pustil partner

Romana A. s partnerem Martinem a kamarády oslavovali. „Začali se hádat... A Romča se chtěla zastat kamaráda a Martin ji shodil z okna,“ popsala nejlepší kamarádka Romany. Několik okamžiků ji měl držet za ruku z okna.

„Křičela na něj, ať ji vytáhne, že to není sranda. Křičela na něj, ať ji vyzvedne, že čeká jeho miminko… A on ji pustil,“ řekla TV Nova. Policie případ stále šetří, prozatím nikoho neobvinili.


Romana před několika lety spáchala neúspěšný pokus o sebevraždu. „Vyšplhala na stožár vysokého napětí. Výboj jí upálil ruku,“ prozradila její kamarádka. Od té doby používala umělou náhradu.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

buban ( 12. února 2015 16:40 )

Poněkud mě překvapuje, že se tam bojí bydlet Erika Deméterová-přece svůj k svému, ne?

tupka.jentakjen ( 12. února 2015 13:26 )

Bydlím tam, 3. patro

petrkramnypresident ( 12. února 2015 10:44 )

Přesně tak, zjistit, kde se hází čoklové z okna, vzít prostěradlo a chytit ho do něj, pak hned odvézt do poslanecké kantýny

bibijana ( 12. února 2015 10:32 )

tupka.jentakjen:píši nejen poslancům,ale už se chystám napsat něco ohledně týrání,množení a převážení těchto psů přes hranice, do Bruselu.Nejhorší je,že ti,co ochranu zvířat mají v popisu práce a jsou za toto královsky placení,vlastně nic nedělají.Napiš mně sem svůj e-mail a já Ti přepošlu,co jim píšu .Blesku,napiš o hromadné euthanázii psů v útulku Ostrava! 

tupka.jentakjen ( 12. února 2015 10:22 )

Jako že by toho čokla měli jít chytat nebo co?  

Zobrazit celou diskusi
Další videa