Duchovní Islámského státu odsoudil popravu Jordánského pilota! Budou ho kvůli tomu soudit!

Autor: ČTK - 
6. 2. 2015
12:19

Jeden z duchovních radikální organizace Islámský stát kritizoval upálení zajatého jordánského pilota. IS za to duchovního odvolal z jeho funkcí a postaví ho před soud. Podle syrské opozice mu hrozí smrt. Islámský stát zajal pilota Maáze Kasásbu v prosinci, když se jeho stroj zřítil nad severem Sýrie. Na protest proti účasti Jordánska v koalici bojující proti radikálům byl pilot upálen v kleci. 

Tento čin, zaznamenaný na videu, kritizovalo mnoho islámských duchovních jako čin odporující víře muslimů. Patřil k nim i saúdskoarabský klerik, který působil v řadách IS a svou kritiku vyjádřil v syrském městě Al-Báb na setkání náboženských představitelů Islámského státu. Řekl tam, že osoby zodpovědné za tuto vraždu by měly být souzeny. Syrští ochránci lidských práv, kteří situaci v Sýrii sledují z exilu, dnes oznámili, že duchovnímu hrozí smrt. 

Znalci islámu upozorňují, že mrzačení lidí je zapovězeno, a to i ve válce. Islámský stát ale vydal vlastní náboženský edikt, který upálení povoluje. 

Jordánsko i po ztrátě pilota pokračuje v náletech na cíle IS a v bezprostřední reakci rychle popravilo dva vězněné teroristy. Jednou byla žena, kterou IS požadoval k výměně.

Video Džihádisté zaživa upálili vězněného pilota! Jako zvíře v kleci! - Reuters

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

babana ( 6. února 2015 16:56 )

babana ( 6. února 2015 16:55 )

Vidím to takto: salámismus je zločinná ideologie a byla stejná v době, kdy nějaké USA neexistovaly.  

petrchpraha ( 6. února 2015 14:29 )

na tvym fotřikovi

petrchpraha ( 6. února 2015 14:25 )

tak běž a pomož mámě

petrchpraha ( 6. února 2015 14:25 )

asi to nasříkal do díry vedle..bohužel to pak už nahnědlý vyteklo do tý správný a takhle to dopadlo

Zobrazit celou diskusi
Další videa