Úterý 27. února 2024
Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír
Oblačno 12°C

Přehmatem zabila těhotnou matku: Od soudu dostala rok natvrdo!

Autor: dce - 
13. ledna 2015
15:18

V červnu loňského roku vinou děsivé chyby zemřela mladá nastávající maminka. Místo glukózy jí zdravotní sestra dala jedovatou dezinfekci. Sestra, která její smrt zavinila, byla dnes odsouzena na rok ve vězení!

Když přišla Lucie S. (†32) na běžné vyšetření do diabetologické ordinace v nemocnici v Orlově, netušila, že pro ni návštěva bude osudná. Zdravotní sestra Iva B. (65) jí místo glukózy podala tzv. Chlumský roztok, fenol, který se používá jako dezinfekce. 

Sestra svůj omyl zjistila až příliš pozdě - zalarmovaná policie už nestačila mladou ženu zachránit. Lucie doma upadla do bezvědomí a o několik hodin později zemřela. Vina byla jasně prokázána zdravotní sestře - lahvička dezinfekce byla totiž řádně označena. 

"Zdravotní sestra, která dala těhotné ženě v Orlové na Karvinsku omylem vypít jedovatou dezinfekci místo glukózy, dostala rok vězení. Dnes o tom rozhodl soudce havířovské pobočky Okresního soudu v Karviné," uvedl předseda Okresního soudu Jan Chowaniec. 

Svůj trest za usmrcení z nedbalosti si žena odsedí ve věznici s dohledem.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

jana95 ( 6. února 2015 17:11 )

Nezabila ji naschvál. Byla to nešťastná náhoda. Určitě toho moc lituje. Pokladní v Kauflandu holt nikoho nezabije, když se splete. Ten trest je zbytečný, ničemu nepomůže. Akorat zniči další život.

chosenovak ( 6. února 2015 15:47 )

Jak může člověk za zabití de facto 2 lidských bytostí dostat jen jeden rok vězení ? Lidský život má v naší justici hodně malou cenu. To je otřesné.

clarabella ( 17. ledna 2015 20:53 )

 Zapominate, ze ta tehotna mela sedet v cekarne a ne odchazet domu, to ad jedna a ad dve mela v ordinaci nahlaseniu spatnou adresu, takze ji hledali na spatnem miste a nasli zbytecne pozde. Navic na tom vysetreni nebyla poprve. Neobhajuju tu sestru, ALE i ta mrtva ma svuj dil viny.

milosuvadvokat ( 17. ledna 2015 20:26 )

Dále ze života Máme 83letou internistku, naštěstí ji jako rodina nepotřebujeme a fa co ji si ji ze státního zařízení ponechala se jí nemůže zbavit, ze zákona!!! to nelze. Když vyjde, no vyjde......když se ušmudlaná a seschlá vyšourá z ordinace v oblíbeném zimním pulovru - i v létě - s jeleny a v tesilkách, hned pacouch vidí že bude v dobrých rukou.

milosuvadvokat ( 17. ledna 2015 20:20 )

Ženská to vypadá hodná, ale přesluhovat by měli je na pracovištích kde když něco poškodí, nejde o život.

Zobrazit celou diskusi