Momentálně je zpěvačka už v ústavní léčbě, kde se dává postupně dohromady a učí se chodit. „Ano. Babička je na tom mnohem lépe. Chodí a rozhodla se život nevzdat. Měli jsme o ni strach, ale má tuhý kořínek,“ svěřil se Blesku její vnuk Matouš Heger (40).

Přitom když Hegerovou 2. prosince po srdeční a mozkové příhodě přivezli na anesteziologicko-resuscitační oddělení, lékaři její zdravotní stav optimisticky rozhodně neviděli. Uvedli ji do umělého spánku a čekalo se, zda její organismus zabojuje. Ani po týdnu na tom nebyla lépe a pokus o její probuzení vyšel jen na malou chvíli. Takže nemohla poskytnout audienci ani prezidentu Zemanovi (70). Musel se spokojit s tím, že pošle osobní dopis a květiny.

Pár dnů nato ale Hegerová všem ukázala, co je v ní za bojovníka, a ARO konečně mohla opustit.

Už i žertuje

Jedním z těch, kdo Hanu Hegerovou často navštěvují, je klavírista Petr Malásek (50), který jí dělal na koncertech přes dvacet let pianistu a kapelníka. „Vídám ji poměrně často. Má se k světu, komunikuje a chce si povídat. Dokonce žertuje,“ svěřil Blesku. „Je opravdu bezvadná. Snaží se chodit a dát se po všech stránkách dohromady. Má nesmírně tuhý kořínek, až je to obdivuhodné,“ dodal Malásek.

Video
délka: 07:32.44
Video se připravuje ...

Zprávy: Hegerová po kómatu zase na nohou! A milionový protest proti teroru! redakce Blesk TV

Fotogalerie
12 fotografií