Čtvrtek 1. říjen 2020
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Oblačno, déšť 15°C

Kuriozita z MHD v Karlových Varech: Zastávku tu máme naruby!

Autor: Kateřina Moravcová, zrk - 
9. ledna 2015
05:22

Fouká, prší a bus stále v nedohlednu. Tady nepomůže ani zastávka s přístřeškem. Přesně na tom se shodují Karlovaráci, kteří čekají v zastávce naruby.

V Karlových Varech úředníci zase šlápli vedle. V ulici Moskevská postavili na žádost obyvatel zastávku MHD, jenže zády k silnici.

„Přístřešek je takto postavený schválně. Je to nejlepší možné řešení, které tam šlo udělat, aby místní měli zastávku a měli se kam v dešti schovat,“ hájí stavbu mluvčí magistrátu Jan Kopál. Podle jeho slov totiž postavit standardní zastávku v této lokalitě není možné kvůli inženýrským sítím.

Jenže obyvatelé přilehlého sídliště jsou jiného názoru. „Zastávce chybí jedna z bočních stran, zrovna ta západní, odkud vane nepříjemný vítr. Lavička je tak stále mokrá nebo zasypaná sněhem,“ poukazuje na problém seniorka Jarmila Krátká (69).

Skleněná výplň podle úředníků chybí schválně. „Je to uděláno záměrně, aby lidé nemuseli zastávku obíhat, když přijede autobus. Nemůžeme si pomoct, ale za výstavbou zastávky si stojíme,“ dodává Kopál.

tomik007 ( 10. ledna 2015 18:29 )

stanice: "STACHANOVSKAJA" 

tomik007 ( 10. ledna 2015 17:05 )

 TO asi postavili mistni soudruzi ze sovjetskeho svazu

panda82 ( 10. ledna 2015 15:48 )

No zastupitelé vymysleli.tak to respektujte , oni si budou dělat co chtějí a ne co chtějí cestující, to víte oni si vozí *** v autě, Kolik též stojí taková zastávka, to bude drahé to tak vyprojektovat

jamraz ( 9. ledna 2015 15:49 )

To je, pane mluvčí, promiňte, pitomá obhajoba chybějící bočnice. "Cestující nemusejí zastávku obíhat". Tady by, cestující, v lepším případě, chráněni před západním větrem, deštěm a sněhem, jednoduše vstali z lavičky, obešli bočnici a nastoupili do busu (pokud by jeho příjezd za zády zaregistrovali). Absence západní bočnice je neomluvitelná. A kdo chce zastávku obíhat, ať obíhá a když se bude snažit, směrem na východ doběhne k magistrátu a může se stát i tiskovým mluvkou.

e.44 ( 9. ledna 2015 14:27 )

Proč? Protože ta značka už tam byla, tudíž museli přidělat jenom jednu tyč

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud