Obavy pozůstalých cestujících z letu smrti: Těla příbuzných může vyplavit moře na pláž!

Autor: haj - 
1. 1. 2015
07:59

Pozůstalí nebohých obětí nehody letadla společnosti AirAsia jsou zoufalí a jejich pohledy jsou upřeny na moře v oblasti Bornea. Právě tam by mohly vyplavat další mrtvoly cestujících z letadla smrti, které spadlo u Indonésie.

Bouřka doprovázená silnými větry přes noc rozptýlila trosky havarovaného letadla do vzdálenosti téměř 50 kilometrů od místa dopadu. Špatné počasí také nadále komplikuje pátrací a záchranné operace.

Do pátrací akce se vedle desítek lodí a letadel z několika zemí zapojili také potápěči, jejichž úkolem je pokusit se objevit zařízení zaznamenávající trasu letu a dění v kabině. Z moře poblíž indonéského ostrova Borneo se dosud podařilo vylovit těla sedmi obětí. Ostatní jsou ale stále ve vodě a je velmi pravděpodobné, že některá vyplavou na břeh na některé pláži.

Trosky letadla Airbus A320-200, na jehož palubě bylo 162 lidí převážně z Indonésie, záchranné týmy objevily v Jávském moři asi 160 kilometrů jižně od města Pangkalan Bun, které leží na jihozápadě ostrova Borneo.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa