Tihle zpytují svědomí za mřížemi: Vánoce v base!

Tihle tráví Vánoce za mřížemi
Autor: ljš - 
24. prosince 2014
17:35

Zatímco příbuzní jejich obětí dnes prožívají ty nejsmutnější Vánoce, sestru Věru M., vraha devítileté Elišky a Petra Kramného čeká Štědrý den za mřížemi ve vazební cele, kde mohou zpytovat svědomí a mají zřejmě jediné přání - že k nim bude v nadcházejícím procesu soud milosrdný a nepošle je za mříže na doživotí. To Roman Janoušek už svůj definitivní trest zná. Jejich sváteční den ale probíhá vesměs stejně. Blesk.cz zjistil jak.

Vánoce budou pro všechny vězně velmi smutné, stráví je totiž zcela sami, na Štědrý den jsou totiž ve vazbě návštěvy zakázané.

Den probíhá ve věznicích v celé zemi téměř stejně. Jeho zpestřením může být snad jen vycházka na dvoře, lepší strava, balíček od rodiny a televizní pohádka, na kterou se mohou ve společné místnosti podívat. Výzdoba cel materiály z venku je zakázaná, pověsit si do ní vězní mohou maximálně výrobky, které vytvořili ve vlastním volnu. 

A štědrovečerní menu? Obvykle vypadá takhle:

Snídaně: vánočka, vánoční cukroví, kakao,

Oběd: pol. rybí, kuřecí směs po orientálsku, rýže

Večeře: smažené rybí filé, bramborový salát

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Další videa
Články odjinud