Agenti KLDR selhali při únosu: Prominentní synek jim utekl a skrývá se

Autor: shp - 
25. 11. 2014
14:57

Měli za úkol unést syna odstraněného komunistického funkcionáře z Francie a propašovat ho zpět do KLDR. Severokorejští agenti však selhali na celé čáře. Mladík známý jen jako Han jim zmizel a před svými únosci se skrývá. Pravděpodobně pod křídly francouzské vlády.

Před nedávnem došlo pod taktovkou diktátora Kim Čong-una k čistkám v nejvyšších patrech severokorejské vládní garnitury. Čistky se ale promítly i na území Evropy, konkrétně Francie.

Han, syn funkcionáře, studoval v Paříži architekturu společně s dalšími severokorejskými studenty. Avšak jeho otec měl být popraven kvůli napojení na Čang Song-tcheka, dříve mocného Kim Čong-unova strýce, kterého nechal diktátor popravit.

Severokorejského studenta měla lokalizovat jihokorejská rozvědka Jonhap s tím, že jde skutečně o syna významného funkcionáře, který je nyní v nemilosti režimu. Jenže na začátku listopadu Han ze školy zmizel a jako by se po něm slehla země! Stejně jako po čtveřici dalších studentů – jeho krajanů.

14. listopadu pátrala po Hanovi na pozemku školy francouzská policie, jíž tamní zástupkyně ředitele sdělila, že o Severokorejcích nemá žádné zprávy. „Ptali jsme se ostatních žáků i vyučujících, kde může Han být, ale nikdo ho neviděl aspoň 15 dní,“ potvrdila univerzita agentuře Jonhap o několik dní později.

Už o týden později však deník Le Monde s odkazem na nejmenovaný bezpečnostní zdroj napsal, že Hana se poblíž areálu školy zmocnila skupina Asiatů. Podle listu šlo o severokorejské agenty, kteří se mladíka pokusili propašovat z Francie zpět do Severní Koreje. Jenže selhali, Han zmizel neznámo kam, není k nalezení a komunističtí agenti se nyní obávají o své krky.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

alenam ( 26. listopadu 2014 01:27 )

Že by šlo v tomto omylu o zeměpis, to může napadnout jenom trdlo. Zkrátka jsem dneska četla o Číně a v mnohém, hlavně co se politiky, pošlapávání lidských práv a diktatury týká, jsou si Čína a KLDR hodně podobné, tak jsem se zkrátka podvědomě "upsala".

nafta ( 25. listopadu 2014 22:11 )

V zemepise si bol veľmi slabý keď si pletieš Čínu s Kóreou.

ruudazvostravy ( 25. listopadu 2014 20:15 )

Jó,tendle Kymčok to je formát,ten eště vokáže svjetu,zač je f Pardubicích perník.S*rát na to,rači zhebnout na choléru,mor a planý neštovyce,neš se nechat nakrmyt korejánskím atómem.

tomik007 ( 25. listopadu 2014 19:02 )

Me by spis zajimalo jest se opiczil Kim po Necasovi a nebo Svazak po Kimovi ???

alenam ( 25. listopadu 2014 18:29 )

Pochybuju že měl kdy synáček v úmyslu se do Číny vrátit a teď, když je jeho rodina i s dalším příbuzenstvem v nemilosti (jo tak to tam, chodí, jeden se "prohřeší" a odnesou to všichni), tak to by musel být totální blázen, kdyby se návratu nebránil všemi možnými i nemožnými způsoby.

Zobrazit celou diskusi
Další videa