Diktátor Kim Čong-un pokračuje v krvavých čistkách: Zmizelo 6 představitelů režimu!

Autor: shp, so, ČTK - 
23. října 2014
16:53

Jen co se nemocný Kim Čong-un uzdravil natolik, aby mohl vyrazit o holi na severokorejskou veřejnost, rozhodl se pokračovat v krvavých čistkách. Při té poslední zmizelo šest vysokých představitelů režimu!

Jihokorejská média si všimla, že šest činitelů (vč. velitele letectva KLDR či ministra pošt a telekomunikací) opakovaně chybělo na řadě významných akcí. A  jihokorejská rozvědka přímo tvrdí, že šest papalášů působících v KLDR na ministerské úrovni bylo popraveno! Jde už o třetí velkou čistku v zemi od Kimova nástupu k moci v prosinci 2011.

V poslední době se světová média v souvislosti s KLDR zabývala především zdravotním stavem severokorejského vůdce Kim Čong-una. Ten se teprve nedávno po čtyřicetidenní absenci znovu objevil na veřejnosti. Kromě zdravotních komplikací se objevily i zvěsti možném převratu v zemi.

Nyní se ke spekulacím přidala další hypotéza, a sice, že Kim mohl v době své nepřítomnosti na veřejnosti dohlížet na třetí velkou čistku v zemi od jeho nástupu k moci po smrti jeho otce Kim Čon-ila v prosinci 2011, napsal dnes list The Daily Telegraph.

Velitel severokorejského letectva Ri Pjong-čchol nebyl spatřen od konce srpna, přičemž podezření vyvolala především jeho absence 19. října, kdy velitelství severokorejských vzdušných sil navštívil sám Kim.

Ministr pošt a telekomunikací Som Čol-ho, který byl údajně blízký zesnulému vůdci Kim Čong-ilovi, se zase nedostavil na schůzku s představiteli egyptské firmy, která zajišťuje Severní Koreji mobilní telefonní síť.

Dalším ze zmizelých činitelů je Čchang Ung, jeden ze severokorejských zástupců v Mezinárodním olympijském výboru (MOV), který měl prý úzké vztahy s vlivným strýcem Kim Čong-una. Kimův strýc Čang Song-tchek byl zatčen v prosinci 2013 a později popraven za zneužití moci.

Potrestání se dočkala i řada blízkých spolupracovníků Čanga a bylo překvapením, že Čchang Ung vydržel ve své funkci dalších deset měsíců, napsal list The Daily Telegraph.

„Byl blízkým spojencem Čang Song-tcheka a vyšetřování odhalilo, že zpronevěřil fondy MOV a ukryl tyto peníze v zahraničí,“ citoval list Čungang ilbo jednoho ze severokorejských uprchlíků s kontakty ve sportovních kruzích v KLDR.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

odol ( 23. října 2014 22:58 )

tigrusenko ( 23. října 2014 22:16 )

A ty jseš pytložvejk.

tigrusenko ( 23. října 2014 22:15 )

Jen ty co hodně páchnou jako ta tvoje.

tigrusenko ( 23. října 2014 22:05 )

Ty budeš vyjímkou!

tigrusenko ( 23. října 2014 21:58 )

Hofík, to je ten co píchá tvoji smradlavou mámu!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud