Proces roku s Janou Nečasovou: Vyznání lásky u soudu!

Autor: ČTK, simao, mim, ČTK - 
20. 11. 2014
12:09

Drželi se pevně za ruce, doma sladili své oblečení. Před soudní síní Petr Nečas shodil poněkud urputný výraz a svou manželku Janu Nečasovou vášnivě políbil. Podporoval ji do chvíle, než zmizela za dveřmi soudu. Dovnitř na zahájení líčení v procesu roku nešel. Za hodinu a půl však bylo hotovo.

Přečetli jen obžalobu, poté „proces roku“ s Janou Nečasovou soudkyně odročila na leden 2015. Tak dnes proběhl začátek hlavního líčení s někdejší pravou rukou premiéra Nečase.

Když Jana Nečasová vyrazila v doprovodu manžela k soudu, měla na obličeji tmavé brýle. Drželi se pevně za ruce, před budovou Obvodního soudu pro Prahu 1 Nečasová brýle sundala. Nečas dorazil v šedém saku s vestičkou a světlou košilí s rozhalenkou, hnědý pásek mu ladil s polobotkami. Nečasová oblékla šedý kostýmek.

Expremiér  se tvářil spíše přísně, svou manželku se ale snažil podporovat do poslední chvíle. A před zraky všech ji zamilovaně políbil. „Já tu nemůžu být,“ hlesl pak Nečas a odešel. Před soudkyni šla již Nečasová sama. Svoji jsou od září 2013, kdy se tajně vzali.

Kauza Nagyová se rozjela loni v červnu, když v poutech a následně i ve vazbě skončila vedle dalších podezřelých i Jana Nečasová. Dnes k soudu přišla kvůli obžalobě ze zneužití Vojenského zpravodajství. Obžaloba Janu Nečasovou a spol. viní z nezákonného sledování tehdejší premiérovy manželky Radky Nečasové.

Video Jana Nečasová - redakce Blesk TV

Kvůli tomu dorazili i další obžalovaní – exšéfové rozvědky Milan Kovanda a Ondrej Páleník a zpravodajec Jan Pohůnek. Státní zástupce Rostislav Bajgar nejprve přečetl znění obžaloby, poté si vzala soudkyně Helena Králová krátkou přestávku. Po ní se rozhodla o odročení jednání. A to kvůli zbavení mlčenlivosti!

Vojenští důstojníci již byli mlčenlivosti zbaveni částečně u některých bodů obžaloby, advokát obžalovaného Pohůnka Michal Hráský však dnes podal námitku, aby je Ministerstvo obrany zbavilo mlčenlivosti zcela. Tedy i v případě období již od roku 2010, dva roky před tím, než se staly první skutky popisované obžalobou.

Kromě Petra Nečase doprovodil Nečasovou k soudu i advokát Eduard Bruna. S ním si mohla po úvodní části líčení přiťuknout Nečasová nealkem. A poté se již chopila svého telefonu. Psala snad svému milému o výsledku dnešního stání?

Během lednového projednávání jejího případu budou patrně vyslechnuti obžalovaní i svědci. Otázkou je, zda s vyloučením veřejnosti, či nikoli. Dnešní ostře sledované stání bylo veřejné, probíhalo za velkého zájmu médií.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

mirkazam ( 20. prosince 2014 10:48 )

Mají nahrabáno, tak se předvádějí...

mirkazam ( 20. prosince 2014 10:45 )

merlina29..jako fór dobrý...

mirkazam ( 20. prosince 2014 10:43 )

Že je hanba nefackuje.Ten podpantoflák se jí drží jako h...o košile....

lalia ( 21. listopadu 2014 10:21 )

Ale, néééé,líbačka.Nechcete je nafotit jak se milují v posteli ? Zaslouží si přeci reklamu,vždyť pro nás tolik dobrého udělali.Jsou vzorem.

hejhej ( 20. listopadu 2014 22:59 )

Vyměnit hezkou, inteligentní manželku za škaredou kobylu, dokáže jenom Nečas

Zobrazit celou diskusi
Další videa