Neděle 11. duben 2021
Svátek slaví Izabela, zítra Julius
Oblačno 17°C

A už je to tady... Janoušek požádal o odklad nástupu do vězení!

Autor: ČTK, simao - 
14. listopadu 2014
12:53

Lobbista Roman Janoušek, odsouzený ke 4,5 roku vězení, do krimu nechce. Požádal soud o odklad nástupu trestu. Čekalo se to. Janoušek argumentuje zdravotními důvody. Předseda soudního senátu o jeho žádosti rozhodne v nejbližších dnech.

Lobbistův advokát Vít Široký už dříve uváděl, že jeho klient má zdravotní problémy po operaci hlavy a že se možná bude muset podrobit novému operačnímu zákroku.

V týdnu se pak objevila informace o tom, že Janoušek má z nemocnice ve Vrchlabí lékařskou zprávu, která doporučuje, aby před nástupem do vězení operaci podstoupil. Doporučení dal bývalý senátor Vladimír Dryml, který vrchlabskou nemocnici vede.

Dryml dnes ČTK řekl, že podle jeho názoru chirurga je Janouškův stav vážný. "V případě jakéhokoliv poranění hlavy může hrozit i smrt," řekl Dryml, který podrobněji Janouškův zdravotní stav nekomentoval. Nechtěl se ani vyjadřovat k nutnosti odkladu nástupu do vězení. "To rozhodnutí nechám na příslušném soudci," řekl Dryml.

Video Soumrak kmotra Janouška: Soud mu napařil 4 roky basy! - Lukáš Červený, Vera Renovica

Jak rozhodne soud?

Podle informací Blesku má Janoušek nastoupit již 18. listopadu do ruzyňské věznice. Podle trestního řádu odloží předseda soudního senátu výkon trestu odnětí svobody na potřebnou dobu, jestliže "z lékařské zprávy o hospitalizaci odsouzeného v lůžkovém zdravotnickém zařízení nebo z jiných skutečností" vyplývá, že by výkon trestu ohrozil život nebo zdraví odsouzeného.

Pokud však předseda senátu dospěje k závěru, že takové důvody zřejmě nejsou dány, vyzve odsouzeného, aby zprávu o svém zdravotním stavu předložil příslušné věznici. A to nejpozději při nástupu. Když věznice zjistí, že zdravotní stav odsouzenému skutečně nástup neumožňuje, navrhne soudu buď odklad trestu, nebo přerušení jeho výkonu.

Opilý Janoušek přitom v roce 2012 srazil v pražské Michli řidičku, která s ním chtěla řešit jejich předchozí dopravní nehodu. Z místa srážky ujel. Původně dostal 3 roky vězení, odvolací soud mu však trest zpřísnil na 4,5 roku. 

babcaa ( 17. listopadu 2014 18:07 )

kurvího

hejhej ( 15. listopadu 2014 13:59 )

sexymozek: Janoušek řídil ožralý jako prase a policie a soudy se tím zabývají skoro 3 roky. Měl jít hned do vyšetřovací vazby a následně do kriminálu. Hraje divadlo, že má "něco s hlavou", ale nic mu není, když mohl v létě trávit dovolenou u moře na prudkém slunci. V kriminále má rozhodně lepší prostředí na tu "svou hlavu". Odporné hovado, který nakradl díky politickým praktikám miliony a těmi nyní uplácí ubožáka Drymla a jemu podobné.

tomik007 ( 15. listopadu 2014 13:13 )

Janouszek je nemocny a Supermama uvazuje o emigraci. Tento stat je na pokraji kolapsu.

kobyla1 ( 14. listopadu 2014 21:09 )

Ale prdlačku v Jaltě. Je v práci a nedostal volno kašpar

st.rec ( 14. listopadu 2014 20:37 )

Lobotomii mu můžou udělat i ve vězeňské nemocnici.Ale kdyby nemachroval a neprotahoval proces,mohl mít půlku za sebou a žádat propuštění.Za odklad bych mu přidal trestní úroky = přidat adekvátní přirážku.

Zobrazit celou diskusi
Další videa